Pehmelaserravi laseriga LaserSmile

10. okt 2007


Laserravi (tuntud ka kui laserpunktuur, fotobiostimulatsioon, laserbioregulatsioon, fotobiomodulatsioon) on suhteliselt noor, kuid paljulubav meditsiini valdkond
Vaata lisaks:
Afti ehk limaskesta haavandi ravi


Pehmekoeoperatsioonid laseriga LaserSmile


Valutu hambaravi?!


Biostimulatsioon


Fibroomi eemaldamine


Herpese ravi


Keelekida ravi


Kuigi Lasersmile on eelkõige mõeldud kosmeetilise hambaravi protseduurideks, kasutatakse seda ka pehmelaserteraapias. Laserravi (tuntud ka kui laserpunktuur, fotobiostimulatsioon, laserbioregulatsioon, fotobiomodulatsioon) on suhteliselt noor, kuid paljulubav meditsiini valdkond.

Tänapäeva meditsiinis domineerivad kallid ravimid on küll efektiivsed, kuid põhjustavad samas paljusid kahjulikke kõrvalmõjusid. Laserteraapia on ohutu raviviis. Üle 30 aastase kasutamisaja jooksul pole laserravi puhul registreeritud kahjulikke kõrvalefekte.

Paljud näevad laserteraapias maagiat, sest sellega on suudetud ravida kroonilisi traditsioonilisele ravile allumatuid haigusi. Need, kes ei ole kursis laserravi teadusliku taustaga, peavad seda alternatiivraviks. Laserteraapia pole maagia, sest see baseerub põhjalikele teadusuuringutele. Avaldatud on üle 2500 teadusliku artikli, millest 90% tõestavad laserteraapia efektiivsust.

Laseriga saab ravida nii konkreetset valupunkti kui ka akupuntuurile sarnase mehhanismi abil tugevdada organismi immuunvastust kiirendamaks paranemisprotsesse.

Laserteraapia puhul on "toimeaineks" elektromagnetilise kiirguse footonenergia, mis reageerides koerakkude fotoretseptoritega käivitab biostimulatsiooni. See fotokeemiliste ja fotobioloogiliste protsesside kaskaad parandab rakkude energiavarustust ja ainevahetust, mille tulemusel hakkab keha ennast "ise ravima".

Laservalgus võib sõltuvalt sihtkoe tüübist ning kasutatavast võimsusest ja tehnikast tungida kudedesse mitme sentimeetri sügavusele, ka lihas- ja luukoesse avaldades põletikuvastast, valuvaigistavat ja tursetalandavat toimet. Kuigi sihtkude võib lokaalselt soojeneda 0,5 - 1 kraadi, pole biostimuleerival efekt seotud temperatuuri tõusuga.

Laserravi kuuri pikkus on vähemalt 3 seanssi, kuid püsivamad tulemused saavutatakse 7-8 korraga. Laserravi kuure võib teha mitu korda aastas.

Laserravi on kasutatud ekseemide, liigesepõletike, karpaaltunneli sündroomi, migreeni, ohatise, alaseljavalude, verevarustushäirete, närvitalitlushäirete, tursete, sporditraumade, neuralgiate jpm puhul. Kirjanduses leiduvad anekdootlikumad näidustused on olnud rasvumistõve, tselluliidi, kiilaspäisuse ja anorgasmia ravi.

Hambaarsti igapäevatöös saab pehmelaserravi kasutada hambasombu põletiku, huulehaavandite, limaskesta põletike, geograafilise keele, aftide, herpese, närvikahjustuste, hambakaelte ülitundlikkuse, paistetuse, igemehaiguste, lõualiigese vaevuste jpm ravimisel.


Laserhambaravi on kasutusel järgmistes kliinikutes:

  • Al Mare Hambakliinik,
  • BIOLASE Laserhambakliinik,
  • K3 Hambaravi OÜ,
  • Medulla Hambaravi,
  • OÜ Hambaravi Rene Puusepp,
  • OÜ Piho & Korpiaho Denslux,
  • Pärnu Hambapolikliinik AS,
  • Tähe Hambakliinik,
  • Viru Hambakliinik

Asutuste kontaktandmed leiad siit