Pehmekoeoperatsioonid laseriga LaserSmile

10. okt 2007


Dioodlaseriga saab hõlpsalt ja veretult ümber kujundada igemeid, eemaldada kaariest, lõigata keelekida jpm
Vaata lisaks:
Afti ehk limaskesta haavandi ravi


Pehmelaserravi laseriga LaserSmile


Valutu hambaravi?!


Biostimulatsioon


Fibroomi eemaldamine


Herpese ravi


Keelekida ravi


Tsirkooniumi baasil valmistatud proteeside pildid


Dioodlaseriga saab hõlpsalt ja veretult ümber kujundada patsienti häirivate igemete kuju ja kulgu suurendades visuaalselt hambakrooni pikkust. Ka igemevohandite veretuks eemaldamiseks on dioodlaser parim.


Pehmekoelaseriga on lihtne eemaldada väiksemaid limaskesta sidekoekasvajaid – fibroome (pildil). Tänu laserenergia kudede paranemist soodustavale efektile, paraneb operatsiooni koht kiiresti ja vähem valulikult kui tavalise elektrinoa korral.


Dioodlaseriga on pea iga hambaarst võimeline ära lõikama huule või keele normaalset talitlust takistavaid kidasid. Tänu veretule laserlõikusele ei vaja haav enamasti õmblusi.

Uue hingamise toob laser igeme ja hambatugikudede põletiku ravisse. Sellega on võimalik tõhusalt võidelda haiguse tekitajatega ja paranemise takistajatega otse sündmuskohal. Lasertöötluse tulemusel väheneb tunduvalt bakterite arv ja aktiivsus igemetaskus. Laser koorib haige igemetasku seinast põletikuse sidekoe ja takistab igeme kattekoe kasvu igemetaskusse. Lisaks sellele stimuleerib laserenergia haigusega võitlemiseks organismi oma immuunvastust, tänu millele on saadud häid tulemusi ka muidu ravile raskesti alluva parodontiidi puhul.

Laser on väga efektiivne herpes-viiruse kahjustuse valutustamisel ja tervendamisel. Kui laserteraapiaga alustada ööpäeva jooksul alates esimeste ohatise sümptomite ilmnemisest, on tavaliselt kolmandaks päevaks probleem unustatud. Laserbiostimulatsiooni protseduur kestab vaid mõne minuti ning tehakse reeglina ootetööna. Samamoodi on patsiente võimalik aidata ka paljude muude ägedate ja krooniliste suu limaskesta ja naha põletikuste muutuste puhul.

Pehmekoe laseriga on lihtne avada ja puhastada hambajuure põletiku põhjustatud abstsesse. Tänu laseri mikroobe hävitavale ning luu- ja igemekoe rakkude vastupanuvõimet tõstvale toimele on mädase põletikukolde paranemise prognoos hea.

Laser muudab tunduvalt lihtsamaks ja kvaliteetsemaks hambaarsti töö proteesi valmistamiseks vajalike jäljendite võtmisel. Traditsiooniliselt surutakse enne jäljendi võtmist igemetaskusse söövitav verejooksu sulgeva keemilise ühendiga immutatud niit. Laseriga kaob sellise iget traumeeriva protseduuri järele vajadus, sest laserfiibriga igemevagu avades pitseeritakse boonusena kinni ka väikesed vere- ja lümfisooned. Parem nähtavus ja kuiv igemevagu garanteerivad hea jäljendi.

Lasersmile on pehmekoe lõikamiseks mõeldud 810nm dioodlaser, mis tegelikult lõikab "kuumusega". Aga selle võimsust saab digitaalselt (vastavalt sihtkoe vee ja melaniini sisaldusele) väga täpsetes piirides reguleerida, mis võimaldab opereerida minimaalse koe termilise kahjustusega. Lihtsustatult öeldes jääb sihtkude roosa, mitte surnud koele iseloomulikult valge või mustaks söestunud nagu elektrinoa järel.


Gingivektoomia

Lisaks võimsuse reguleerimisele (vahemikus 0,1 - 10 W), on võimalik ka režiimi muuta pideva, pulseeriva või hetkelise impulsi vahel. Lisaks on võimalik sättida pulsi kestvust. Erinevad pulseerivad programmid on vajalikud sihtkoele "puhkehetkede" võimaldamiseks, et mitte üle kuumeneda.

LaserSmile eraldi funktsioon on valgendusgeeli aktiveerimine ja LLLT (low level laser therapy, pehmelaserteraapia - sügavamal nahaaluste kudede bioloogiline mõjutamine).


Laserhambaravi on kasutusel järgmistes kliinikutes:

  • Al Mare Hambakliinik,
  • BIOLASE Laserhambakliinik,
  • K3 Hambaravi OÜ,
  • Medulla Hambaravi,
  • OÜ Hambaravi Rene Puusepp,
  • OÜ Piho & Korpiaho Denslux,
  • Pärnu Hambapolikliinik AS,
  • Tähe Hambakliinik,
  • Viru Hambakliinik

Asutuste kontaktandmed leiad siit

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.