Keelekida ravi

Hambalaser OÜ
10. okt 2007


Laser on huule või keele normaalset talitlust takistava kida eemaldamiseks parim. Kuna operatsioon on praktiliselt veretu, ei vaja haav enamasti õmblusi.
Vaata lisaks:

Biostimulatsioon
Fibroomi eemaldamine
Herpese ravi
Afti ehk limaskesta haavandi ravi
Pehmekoeoperatsioonid laseriga LaserSmile
Pehmelaserravi laseriga LaserSmile

Hambalaie ehk diasteem kahe esihamba vahel on paljudele tuttav esteetiline probleem. Et selle tavaliseks põhjustajaks on liigkõrge kinnitusega huulekida, on paljudele üllatuseks.

Tugev kida juur takistab silmahammastel suhulõikumise ajal (keskmiselt 8-10 a vanuses) esihambaid keskjoonele kontakti "lükkamast". Seega oleks optimaalne aeg kõrge kinnitusega huulekida opereerimiseks enne silmahammaste hambakaarele lõikumist.

Laser on huule või keele normaalset talitlust takistava kida eemaldamiseks parim. Kuna operatsioon on praktiliselt veretu, ei vaja haav enamasti õmblusi. Mõnikord on siiski mõistlik üks õmblus suuesikusse asetada, et takistada kida "tagasikasvamist".

Ebasoodsa kinnituskohaga huulekida võib olla ka igemeprobleemi taustal, kui see näolihaseid liigutades igemevao "lahti rebib", mille tagajärjel tekib igemetaskusse vaba juurdepääs põletikku tekitavatele bakteritele.

Liiga "lühike" keelekida takistab keele normaalset liikumist, mis võib põhjustada kõnelemisprobleeme. Keelekida plastika laseriga on kiire ja peaaegu veretu protseduur.

keelekida


Paranemine laserlõikuse järel on võrreldes traditsiooniliste meetoditega kiirem ja valutum .

Hambalaser OÜ | ©2005

Vaata lisaks:

diasteem keelekida laser
NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.