Valutu hambaravi?!

10. okt 2007


Tänu laserenergia valutustavale efektile on hambaaugu puhastamine ja igemeoperatsioonid valutud.
Vaata lisaks:
Biostimulatsioon


Fibroomi eemaldamine


Herpese ravi


Keelekida ravi


Afti ehk limaskesta haavandi ravi


Pehmekoeoperatsioonid laseriga LaserSmile


Pehmelaserravi laseriga LaserSmile
Meditsiinis on lasereid edukalt kasutatud juba mitukümmend aastat ning nüüd võib öelda, et ka hambaravi on tänu lasertehnoloogiale jõudnud 21. sajandisse. Ameerika ettevõte BioLase Technology koostöös WCLI-ga (World Clinical Laser Institute) on välja töötanud lasertehnoloogial põhineva superseadme hambaarstivastuvõtule.

Kõva- ja pehmekoe laserseade WaterlaseTM MD on uue põlvkonna unikaalne hambaraviseade, mis tavalise teemantpuuri asemel "puurib" laserkiire energia poolt purustatud veemolekuliga. Selle "hüdrokineetilise energiaga" on võimalik hammast prepareerida seda füüsiliselt instrumendiga puutumata. Kuna ei esine hõõrdumisega kaasnevat temperatuuri tõusu hamba pinnal, ei kahjustata ka hambanärvi.

Tänu laserenergia valutustavale efektile on hambaaugu puhastamine ja igemeoperatsioonid valutud. Laseriga on võimalik ilma tuimastava süstita puhastada põletikus hambanärvikanaleid ja igemetaskuid.

Laserpuuriga töödeldud hambapind jääb bakterivaba, mille tulemusel on asetatava täidise eeldatav eluiga pikem. Lisaks sellele on laserenergiaga prepareeritud pinnastruktuur optimaalne tänapäevase hambavärvi täidise asetamiseks. See võimaldab ära jätta hambanärvi ärritava söövitamise fosforhappega, tänu millele väheneb täidise asetamise järel sageli esinev tundlikkus.


Kaariese eemaldamine

Oluline laserpuurimise eelis on vibratsiooni puudumine. Lisaks sellele, et tavalise puuri põrutused on patsiendile ebameeldivad taluda, tekitavad need hambasse mikroskoopilisi mõrasid, mis muudavad hambaemaili kaariese ja murdumise suhtes altimaks.

Pehmekoe kirurgiliste protseduuride teostamisel steriliseerib laser opereeritava ala ja peatab võimaliku verejooksu. Parem nähtavus võimaldab täpsemalt ja kiiremini opereerida. Väiksem trauma loob eeldused haavade kiireks ja valutuks paranemiseks.

Üheks laserpuuri eeliseks võib pidada tavalisele turbiinpuurile iseloomuliku valju undamise ära jäämist. Laserkiire poolt purustatava veemolekuli lõhkemisega kaasnev fotoakustiline plagin võib olla pigem rahustava toimega.

Hambaravi laserseadmega on enamasti valutu, sest laseri energia pärsib närviimpulsside edasikandumist. Laseranalgeesia saavutatakse suhteliselt kiiresti, mis võimaldab ühel visiidil erinevates suupiirkondades asuvaid hambaid ravida. Tähtis on seegi, et hambaravikabinetist lahkudes pole vaja tunde oodata tuimastusest kange huule ja keele normaliseerumist. Laserhambaravi võib osutuda päästerõngaks südamehaigetele, allergikutele ja rasedatele, kellele tuimastuslahused võivad olla vastunäidustatud. Laserhambaravi on rõõmusõnum hambaarstihirmu käes vaevlejaile, sest hirmusisendav süstlanõel võib jääda minevikku.

Laseriga saab efektiivselt ravida hambakaela hüpertundlikkust, millele seni tõhusat ravi polnud. Laserenergia lihtsalt "pitseerib" hambakaelal "lahtised" luukanalikeste suudmed kinni.

"Vesilaserit" saab kasutada praktiliselt kõigi suuõõnes läbiviidavate operatsioonide juures. Tarkusehamba kirurgilise eemaldamise või põletikus juuretipu eemaldamise puhul on trauma väiksem ja vastavalt paranemine kiirem, kui operatsioon teostada laseri abil.

Valulikud limaskesta haavandid võivad saada püsivalt kõrvaldatud, kui neid töödelda laseriga. Kogenud laserikasutajatel on kogemus, et väga valulikud limaskesta aftid ei teki enam tagasi kohale, mida on töödeldud laseriga. Algusjärgus herpese kahjustus võib lasertöötluse järel kaduda päevaga.

Tänu vesilaserile võivad ka "tavalised" hambaarstid minimaalse traumaga ja veretult eemaldada fibroome või kidasid, milleks tavapäraselt patsient kirurgi juurde saadeti.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et lasertehnoloogia on eelkõige patsiendisõbralik, sest võrreldes kõigi traditsiooniliste tehnikatega on see vähetraumaatiline. Lasertehnoloogia on ka hambaarstisõbralik, sest laiendab tunduvalt osutatavate teenuste loetelu, rääkimata uue tehnoloogia kasutusele võtmisega kaasnevast vastuvõtu kuvandi paranemisest.


Laserhambaravi on kasutusel järgmistes kliinikutes:

  • Al Mare Hambakliinik,
  • BIOLASE Laserhambakliinik,
  • K3 Hambaravi OÜ,
  • Medulla Hambaravi,
  • OÜ Hambaravi Rene Puusepp,
  • OÜ Piho & Korpiaho Denslux,
  • Pärnu Hambapolikliinik AS,
  • Tähe Hambakliinik,
  • Viru Hambakliinik

Asutuste kontaktandmed leiad siit

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.