Ninahingamisprobleemid

pilt

Kirjeldus

Sümptomid
  • suuhingamine (6)
  • valehambumus (18)
Ninahingamise takistuse korral võib laps võib hakata suu kaudu hingama. Sagedamini tekib suuhingamine lastel, kes põevad tihti ülemiste hingamisteede haigusi või on allergikud.

Tagajärjed: Ülemised hambad kalduvad ette, ülalõug jääb kitsaks, alalõug jääb liiga taha, näo alumine kolmandik pikeneb ja esihammaste vaheline horisontaalne vahe suureneb. Kui ninahingamine taastatakse piimahammaskonnas, peaks probleem ise lahenema. Kui takistus jätkub ka peale jäävhammaste lõikumist, tekivad muutused hammaste ja lõualuude arengus, mis ise ei taandarene.

Pildid

suuhingamine
suuhingamine
suuhingamine
suuhingamine
ninahingamis takisus
ninahingamis takisus
“Adenoidi nägu”. Kuueaastase lapse nägu kroonilise ninahingamise takistuse korral.
“Adenoidi nägu”. Kuueaastase lapse nägu kroonilise ninahingamise takistuse korral.

Ravi

Ravi: Ninahingamistakistusest vabanemine, tavaliselt tegeleb sellega nina-kõrva-kurguarst või perearst. Suuhingamine võib saada harjumuseks ja püsida ka peale objektiivse ninahingamistakistuse kõrvaldamist. Sellisel juhul saab aidata ortodont, kes annab vastavaid harjutusi või kasutab aparaate normaalse funktsiooni taastamiseks.

Viited

koostas dr Kirsten Nigul
http://www.ut.ee/tervis/hambad/p2_2.htm

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.