Küsimus nr 90

Katrin küsis (5. nov 2001)
Olen 24 aastane. Mul on probleeme tarkusehammastega: kaks alumist on küll lõikunud, ent vaid osaliselt - suur osa hambast on igeme all ja mõlemad hambad on ka viltu ning teevad aeg-ajalt valu. Ülemised ei ole endast veel märku andnud, kui mitte arvestada seda, et ülejäänud hambad tunduvad kuidagi iseenesest viltu minevat. Alumistega on sama lugu. Kas tarkusehambad võivad seda põhjustada? On vist selge, et neist hammastest tuleks vabaneda. Kas on võimalik eemaldada korraga kõik neli tarkusehammast ja kas eemaldada on võimalik ka neid, mis pole lõikunud, sest mulle tundub, et nende jaoks pole lõualuus lihtsalt ruumi.
Reet Pallase vastas (2001-11-08 08:48)
Täiesti tõenäoline on, et tarkusehammaste lõikuma hakkamise tagajärjel on hambakaartes tekkimas ruumipuudus. Sellisel juhul tuleks loomulikult tarkusehammastest loobuda.

Tarkusehambaid on võimalik eemaldada ka korraga. Seda tehakse suuremate haiglate näo- ja lõualuude kirurgia osakondades, operatsioon teostatakse üldnarkoosis. Tarkusehammaste eemaldamisele saab saatekirja kirjutada hambaarst või perearst.

Reet Pallase Reet Pallase, hambaarst

Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn