Küsimus nr 5609

Ann küsis (19. nov 2011)
Tere,
Sai ostetud koju tervele perele uued hambaharjad. Nädala möödudes juhtus olukord, kus krahmasin kogemata võõra hambaharja (80. aastase vanaema oma). Nüüd on tekkinud alla esihamba igeme peale mädapleki moodi asi ja sama ka ülahuule peale. Kas võib olla, et need mädaplekid on tekkinud valest hambaharjast või on probleem siiski seotud millegi muuga? Kuidas võiks proovida seda ravida?
Terje Altosaar vastas (2011-11-23 12:04)
Kliinilist pilti nägemata on raske pakkuda, millise põletikuga tegu. Soovitan pöörduda oma hambaarsti juurde diagnoosimiseks ja õige ravi leidmiseks.
Nt. kui tegemist on umbes nädala kestvate nähtudega, siis on kõige tõenäolisemalt tegemist kas aftide või viirusliku (näit herpese) põletikuga.
Olukord võib iseenesest rahuneda 1-2 nädalaga.

Vt ka http://www.hambaarst.ee/spetsialist/5453

Terje Altosaar Terje Altosaar, suuhügienist

Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"

Seotud asutustega:
· Dukan & Korrovits Hambaravi Kitsas 8, I korrus, Tartu, Tartumaa
· ODE AS Riia 11, Tartu, Tartumaa