Küsimus nr 5587

K. küsis (9. nov 2011)
Mida täpsemalt tähendab lõualuu kahanemine?
Mis piirini lõualuu kahaneb?
Minul näiteks eemaldati kaks alumist purihammast. Ümberringi on hambad olemas. Kui ma neid hambaid implantaadiga ei asenda, kas siis luu kahaneb? Mis aja jooksul?
Kas ka tagumiste hammaste korral avaldab see mõju näokujule?
Reet Pallase vastas (2011-11-14 12:59)
Tere,

Luuline hammasjätke, millele ei lange otsest koormust läbi hamba ehk kust hammas on eemaldatud, kahaneb tõesti aja jooksul hammasjätke ristimõõtmes kui ka vertikaalmõõtmes.
Kahanemise ehk atrofeerumise aeg ja ulatus on individuaalsed, aga umbes poole aastaga on olulised muutused juba toimunud. Taoline luu atrofeerumine ei avalda mõju näokolju välimusele, küll aga võib keerulisemaks teha eemaldatud hamba asendamise implantaadiga. Samuti võivad eemaldatud hamba kõrval asuvad hambad "vajuda" viltu - nihkuda krooniosadega defekti suunas. Vastaskaare hammas võib aga lõikuda mälumispinnast tühimiku suunas, jättes hamba asendamisel uue hamba krooni jaoks vähe kõrgust.


Heade soovidega,


Reet Pallase
hambaarst
Kliinik 32
Reet Pallase Reet Pallase, hambaarst

Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn