Küsimus nr 5352

Merilin küsis (12. märts 2011)
TERE!
Mul on nimelt selline küsimus, et mult võeti ära breketid ja mul on hambad nagu ikka laigulised ja hambaarst ütles, et mul pidavat olemagi sellised hambad, aga see tõesti väga masendav . Ütles, et see mingist veest ,mida olen tarvitanud .. Aga ma ei saanudki aru, millisest ? Kuna enda meelest ma pole midagi siukest nii teinud ja hambaid olen ka ilusti pestnud jne.. Ja ütles, et valgendamine isegi ei aita, siis lihviks ta mul hambaemaili nii maha, et ei jääkski sinna midagi. Kas tõesti mul ei ole kuidagi võimalik saada valgeid hambaid ? Et saada nendest laikudest lahti?:(
Reet Pallase vastas (2011-03-14 11:32)
Tere Merilin,

Sinu küsimusele on kirja teel väga keeruline vastata. Tõenäoliselt mõtles Sinu hambaarst kõrge fluoriidide sisaldusega joogivett, mis on kasvuaja jooksul tekitanud hammastele fluoroosi.

Teatud juhtudel võib olla abi valgendamisest, teistsuguste laikude puhul jällegi puhastusest, kolmandal puhul suuremate, häirivamate laikude korral laikude eemaldamisest ja katmisest valguskõvastuva täidismaterjali või keraamiliste laminaatidega.

Kui olukord jääb segaseks ja Sa ei tunne end kindlalt, võid alati minna teise arvamuse saamiseks konsultatsioonile veel mõnelt teise hambaarsti juurde.


Heade soovidega,

Reet Pallase
hambaarst
Kliinik 32
Reet Pallase Reet Pallase, hambaarst

Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn