Küsimus nr 5089

Kaja küsis (18. okt 2010)
Tere!
Mul oli esihammas juba pikka aega hell - ei saanud hammustada, ja ka õrnalt hammast katsudes. Koputades ei olnud valus. Kanal avati, pandi rohi ja tundlikkus kadus. Teisel visiidil pani arst veel mingi rohu...kloroform vms, et see pidi kuivatama. Hammas läks uuesti hellaks. Ta vahetas rohu esimese variandi vastu välja, aga nüüd on seis nagu enne ravi.
Mida siis nüüd teha? Kuipalju neid juurerohtusid on, kas vaid kaks? Kas nüüd tuleb hammas hoopiski välja tõmmata kui enam miski ei mõju?
Reet Pallase vastas (2010-10-25 10:52)
Tere Kaja,

Tõenäoliselt on tegu hamba juuretipu ümbruse põletikuga. Põletikku põhjustavad juurekanalis elavad mikroobid ning sellest tulenevalt on kõige olulisemaks juurepõletiku ravi juures puhastada põhjalikult juurekanal ning täita lõpuks tihedalt juurekanali täidismaterjaliga.

Kui juureravi on osutunud komplitseeritumaks, on tänapäeval võimalik teostada hamba juureravi mikroskoobi abil. Mikroskoop võimaldab vaadata juurekanalisse ja suurenduse ning hea valgustatuse juures puhastada kanal silma kontrolli all täiesti puhtaks.

Mikroskoobiga ravi teostatakse Tallinnas näiteks Kliinik 32-s ja Rass ja Schotter OÜ-s, Tartus näiteks Adoral OÜ-s.

Hamba väljatõmbamisega ei soovitaks ma küll kiirustada.

Heade soovidega,

Reet Pallase
hambaarst
Kliinik 32
Reet Pallase Reet Pallase, hambaarst

Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.