Küsimus nr 4804

Signe küsis (21. veebr 2010)
Tere! 17. veebr eemaldati mul vasakpoolne ülemine tarkusehammas, mille käigus tekkis ühendus põskkoopaga. Öeldi, et pean nuuskamist vältima, et õmblus lahti ei läheks. Siiamaani olin kodus, sain ennast hoida, ei olnudki vajadust nuusata, aga alates esmaspäevast pean tööle minema. Välisõhk teeb nina vesiseks jne. Kas on veel mingeid ettevaatusabinõusid mida peaksin teadma? Kaua ma peaksin ettevaatlik olema, kaua see kinni kasvab? Kas aevastamine on ohtlik? Arsti kontrolli ja niite lähen eemaldama alles 3. märts. Praegu tunnen ninas sellist kuivust ja kipitustunnet. Kuidas ma ära tunnen, et nüüd on midagi valesti ja ma pean varem arsti poole pöörduma? Aitähh!
Reet Pallase vastas (2010-03-08 11:19)
Tere,

Usun, et olete praeguseks lahenduse juba leidnud.

Kui hamba eemaldamise käigus on tekkinud ühendus põskkoopaga, tuleks põskkoopa limaskesta terviklikkuse taastumiseks nuuskamist vältida paari nädala jooksul. Kui nina läheb vesiseks, võib ninaalust salvrätiga pühkida, kuid mitte nuusata. Aevastamine tekitab samuti ninas ja põskkoobastes rõhu, iseküsimus, kui lihtne on seda vältida.

Arsti poole peaks pöörduma, kui tekib pakitsustunne põskkoopas või põse piirkonnas, mädase eritise teke ninast või tõuseb palavik.


Heade soovidega,

Reet Pallase
hambaarst
Kliinik 32
Reet Pallase Reet Pallase, hambaarst

Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.