Küsimus nr 436

Mirjam küsis (28. okt 2002)
Lapse hambad on ilma kaitsva emailita. vahetunud on alles frondi osa ja juba kulub see täie hooga. Ka piimahambad olid ilma emailita. Kuhu pöörduda? Millised on võimalused tegutsemiseks, enne kui need kuluvad täielikud (hambad on väga tundlikud)
Reet Pallase vastas (2002-11-03 17:08)
Nõrga emailiga hammaste eest tuleb hoolitseda kindlasti rohkem kui normaalsete eest - hambaarstil käimine on tõenäolisemalt tihedam kui teistel. Maha kulunud email asendatakse hambaarsti juures sobivat tooni täidismaterjaliga - see lahendab nii tundlikuse kui ka esteetilise probleemi. Kui hammaste täidistega katmisest ei piisa, on võimalik hammaste ja lõualuude arenguperioodiks katta hambad ajutiste kroonidega. Hiljem, kui lõualuud ja hambad on lõplikult arenenud, saab emailita hambad kroonida.
Reet Pallase Reet Pallase, hambaarst

Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.