Küsimus nr 4137

Julika küsis (10. märts 2009)
Tere,
Mina olen Julika (26a) ja mul on üks väike küsimus või isegi mure!
Kuna ma olin lasknud oma ühe tagumise hamba suure valu tõttu suust eemaldada mitu aastat tagasi, siis otsustasin selle tühja koha täita. Arst arvas alguses, et panevad konsooli (lihvides selleks siis ühe tagumise hamba), kuid konsool ei püsinud suus, siis nad otsustasid, et lihvivad ka teiselt poolt terve hamba astmeliseks, et siis oleks kaks tuge hambal, et siis äkki püsib-oh imet püsiski ja on siiani suus.
Kuid ma ei ole rahul selle kolmiksüsteemi keelepoolse osaga, kuna sealt paistab metall välja. See on väga kole ja me ei tea, kuhu ma enam pöörduma peaksin. Helistasin täna neile ja nad vastavad, et see peabki nii olema. Ma usun, et see metall ei tohiks minu naeratamisel suust välja paista.
Oskate mulle äkki nõu anda, mis selle kolmikuga nüüd ette võtta ja kas on võimalik äkki mingisuguse ainega seda kolmikut seestpoolt värvida kuidagi?
Suured tänud jään vastust ootama!
Julika
Reet Pallase vastas (2009-03-16 14:06)
Tere Julika,

Puuduva hamba asendamiseks on Teile tehtud metallokeraamiline sildprotees. Taoliste metallokeraamiliste sildade ja kroonide keelepoolsed igemeserva jäävad randid tehaksegi tõepoolest tavaliselt metallist ning jäetakse keraamikaga katmata, kuna selliselt on nad lihtsalt paremini hooldatavad ja puhastatavad ning ka mõnevõrra täpsemad, samuti ei jää keele- või suulaepoolne osa esteetiliselt häirima, sest seda ei ole naeratuses näha.

Usun, et ka Teie puhul võib see mure segada põhiliselt Teid ennast, sest hoolega suhu vaadates näete tõesti keelepoolses igemeservas metallranti. Kui Teile ikkagi tundub, et metallranti näevad ka teised, on põhimõtteliselt võimalik valmistada uus silprotees, millel ka keelepoolne metallrant on kaetud keraamikaga või mille valmistamisel on kasutatud teisi, hambavärvi, kuid kallimaid materjale.

Heade soovidega,

Reet Pallase
hambaarst
Kliinik 32
Reet Pallase Reet Pallase, hambaarst

Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.