Küsimus nr 3609

Virge küsis (13. mai 2008)
19.okt. 2007 tehti digitaalne röntgenülesvõte ülemise viiendale hambale, samas toimus ühe juurekanali täitmine ja uue krooni paigaldamine, mis maksis üle 5000,- krooni, kuid peale krooni panemist tunnen senini nõrka valu... Kas on ka mingi garantii sellistel töödel.
Reet Pallase vastas (2008-05-28 09:29)
Tere,

Nõrka valu võite tunda mitmel põhjusel. Üks põhjus võib olla veidi liiga kõrgeks jäänud kroon, mille tõttu hammas võib olla ülekoormuse all. Selle vastu aitaks lihtsalt krooni madalamaks lihvimine.

Teiseks põhjuseks võib aga olla väike krooniline põletik hammast ümbritsevates kudedes, mille peaks saama välja selgitada röntgenpildiga.

Garantii sõltub hambaravikliiniku tavadest. Tavaliselt on krooni garantii 1 aasta. Juureravi garantii ei ületa tavaliselt poolt aastat, kuna sel puhul sõltub üsna palju konkreetsest hambast ja organismist. Kanalid on pikad ja peenikesed, hambal võib olla peeneid lisakanaleid, mis võivad paikneda kogu juure ulatuses, mis võivad jääda avastamata ning seetõttu ka puhastamata. Mitmeid kordi ümber ravitud või tihvtiga hambas võib olla juurekanalis mõrasid, mille tõttu juureravi ei taha õnnestuda jne. Kõige uuemaks suunaks juureravis on ravi mikroskoobi abil, mis võimaldab näha ka kanali sisse.

Alustaksin Teie puhul aga esialgu röntgenpildist ning selle hamba krooni hambumuse tugevuse kontrollimisest võrreldes teiste hammastega.

Parimate soovidega,
Reet Pallase
hambaarst
Kliinik 32
Reet Pallase Reet Pallase, hambaarst

Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn