Küsimus nr 357

Kadri küsis (31. aug 2002)
Mul on juba paar kuud lümfisõlmed ning kukla piirkond valusad. Viimasel ajal on tunda, et ka suu parema poolne alumine ige teeb tuima valu, kui teda puudutada.
Kurgu ja ninaarst leidis, et mul on nina limaskest tursunud ja kirjutas ravimeid. Kusjuures, kui antibiootikume võtsin, siis olukord leevenes. Nii kui antibiootikume enam ei tarvitanud valud suurenesid.
Ent kas on võimalik, et tegu on hambapõletikuga?
Reet Pallase vastas (2002-09-02 17:00)
Võimalus, et hamba all on põletik, on täiesti reaalne. Hambapõletiku olemasolu võiks selgitada tervest suust tehtud panoraamröntgen. Panoraampilt näitab muuhulgas ka põskkoopa põhja ning alalõualiigeste olukorda. Kindla diagnoosi paneb sel juhul hambaarst.
Reet Pallase Reet Pallase, hambaarst

Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.