Küsimus nr 271

Kaie küsis (9. mai 2002)
Kui mul on hambale pandud rohtu, kas siis on oluline millal see ära võetakse või võib selle äravõtmise edasi lükata paar nädalat? Ega see rohi ei hakka kuidagi halvasti mõjuma?
Reet Pallase vastas (2002-05-30 16:01)
Vastus sõltub sellest, millist rohtu hambasse pandi ja millises seisukorras hammas ise on. Kui tegu on hamba juurekanalisse vaheravimina viidava kaltsiumhüdroksiidiga ja hammas ei ole just ägedas põletikus, ei juhtu midagi, kui rohu vahetus lükkub paari nädala võrra edasi. Kui tegu on aga hambanärvi suretamiseks hambasse pandud "mürgiga" või kui hammas on ägedas põletikus, on õigeaegne hambaarsti juures käik kindlasti vajalik. Igal juhul soovitan küsimust kindluse mõttes oma hambaarstilt uuesti küsida.
Reet Pallase Reet Pallase, hambaarst

Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.