Küsimus nr 1447

Vallo küsis (9. nov 2004)
Mul on selline probleem, et kahe keskmise alumise hamba vahel on väike pragu, kuna üks hammastest on kergelt viltu kasvanud. Esitasin kunagi sarnase küsimuse siin ja siis anti vastuseks breketite kasutamine. Kuid mind huvitab, kas selle vahe parandamiseks mingit teist moodust ei ole, sest viltu on kõigest üks hammas?
hambaarst Reet Pallase vastas (15. nov 2004)
Reet Pallase Kõige lihtsam võimalus püüda olukorda parandada on viltukasvanud hamba kuju (võibolla ka kõrvalhamba kuju) korrigeerimine valguskõvastuva komposiittäidisega. Nii ei saa hambad kahjustada, samuti ei ole protseduur väga kallis. Tulemus sõltub paraku konkreetsest hammaste paigutusest - näiteks võib taolisel juhul korrigeeritud hammas jääda võrreldes teiste hammastega liiga lai (vahe täidetakse täidisega ju hamba arvelt).

Teiseks, kallimaks võimaluseks on hambad täiskeraamiliste kroonidega kroonida. Sel puhul tuleb hambad aga lihvida, peale seda võetakse Teie suust jäljend ja saadetakse laborisse, kus hambatehnik modelleerib teile uue kujuga hambakroonid.

Kolmandaks võimaluseks on loomulikult ortodontiline ravi, ilmselt siis breketravi.
Vaata, mida Reet Pallase on vastanud teistele küsimustele
Reet Pallase
Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.
Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn