Hambaarst.ee › Vastab spetsialist › Hamba-, juure- ja igemeravi

Hamba-, juure- ja igemeravi

Hambavalu, hambaplommid, kaaries, juurekanalite põletiku põhjused ja ravi, igemete taandumine parodontiidi tagajärjel jne...
1 2 3 4 5 6 ... 54
1-20 / 1073
Marko küsis
13.sept 2014
hambaarst Kristin Mitt vastas
19.sept 2014 20:56
Tere hetkel on suht suur mure ja voibolla ma muretsen liigselt aga praegusel hetkel on mul tekkinud suulakke (suulae alla) nagu mäda punn mis ennem nagu kasvas kuid hetkel on...Tere Marko, kõik põletikud näo-lõualuude piirkonnas on ohtlikud, seega soovitan edasiste tüsistuste tekkimise vältimiseks pöörduda esimesel võimalusel hambaarsti juurde, kes vaatab olukorra üle ja määrab ravi. Heade soovidega, dr. Kristin... loe edasi »
Maimu küsis
03.sept 2014
hambaarst Triin Kunsing vastas
05.sept 2014
Tere! Käisin esmaspäeval hambaarstil, kus lasin teha süstiga tuimestuse. Õhtul oli halb olla (külmavärinad). Hommikul see eest oli jälle kuum. Õhtul sama, mis eelmisel õhtul - väga külm. Täna on...Tere Maimu! Hambaravis tehtav tuimestus võib vahel anda samal päeval halba enesetunnet, kuid see ei kesta mitu päeva. Usun, et Teie puhul oli tegemist lihtsalt kokkulangevusega, et mõni viirus sattus... loe edasi »
Kity küsis
01.sept 2014
endodont Vitali Gavrilin vastas
04.sept 2014
Tere - Hammas valutab juba 3 nädalat, nimelt 26-s hammas (üleval). Korduvalt olen käinud hambaarstil, tehtud juureravi, on pandud ravim sisse ning mürki, mitte midagi pole aidanud - Valu on...Tere Kity Valu on põhjustatud põletikulisest protsessist kanalis olemas olevate bakterite tõttu. Juureravi eesmärk on võimalusel maksimaalselt hästi eemaldada bakterid kanalist. Peale juureravi teostamist on valu aisting normaalne esimestel päevadel,... loe edasi »
Ella küsis
27.aug 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
03.sept 2014
Tere! Põen üle nädala juba angiini (ravimeid olen saanud vähem), aga muret teevad hambad. Oled 17. a. Ja viimasel alumisele hambale vajus ige pooleldi peale. Käisin hambaarstil, tehti röntgen ja...Natuke keeruline on küsimuse sõnastus kuid vist sain õigesti aru - ige üle hamba kaob, kui tarkusehammas sealt eemaldada. Sellega peaks ka kõik probleemid lahenema. Seni tuleb püüda kuidagi eluga... loe edasi »
Jaanus küsis
22.aug 2014
hambaarst Ivo Ost vastas
28.aug 2014
Tere, minul on selline mure, et mõned päevad tagasi läks katki juba varasemalt tehtud plomm ja seejärel tuli ta ka kohe suust välja. Seejärel oli veel väike kild suus mis...Antud jutust on veidi keeruline aru saada mis seisus see hammas nüüd siis on? Kas suhu on jäänud ainult juur? Või on terve hamba küljest ainult tükk ära? Paistetus ja... loe edasi »
Katri küsis
21.aug 2014
hambaarst Regina Kuningas vastas
28.aug 2014
Tere! Arst ütles, et mul on 7ndas (see vist see pildil üleval hõbeplommi kõrval olev hammas jah?) hambas suur auk, et peaks tegelema sellega, muidu on juureravi vaja. Kui kaua...Tervist, Teil on siin ka muid probleeme ja auke lisaks sellele seitsmenda hamba augule. Arvan, et antud augu suurust arvestades on suurem kahju hambale juba toimunud ja kas nüüd teha... loe edasi »
Jaanika küsis
15.mai 2014
hambaarst Triin Kunsing vastas
20.mai 2014
Tere. Mul murdus hammas, suurem osa on pealt läinud. Arst soovitas panna peale krooni, aga hetkel pole piisavalt raha ja ei tea kas kunagi üldse tuleb. Millised oleks minu võimalused,...Tere Jaanika! Kui hammast ei ole võimalik majanduslikel põhjustel krooniga taastada tuleks seda ka hammast nägevale arstile öelda. Mul on väga raske hammast nägemata midagi arvata. Saan Teile vastata vaid... loe edasi »
Martin küsis
15.mai 2014
hambaarst Ivo Ost vastas
22.mai 2014
Tere! Käisin eile hambaarstil kuna ige läks paiste ja kogunes sinna mäda. Arst tõmbas 2 katkist hammast välja, minuteada olid need jäävhambad. Nüüd on mäda ka enamvähem välja tulnud. Aga...Peale hammaste välja tõmbamist võib ige haava juures ja selle ümber tõesti olla mingit imelikku värvi, kuid haava paranemisel taastub koos igemega ka ilus roosa värv. loe edasi »
Lii küsis
09.mai 2014
hambaarst Regina Kuningas vastas
22.mai 2014
tere, selline mure aasta tagasi tehti peaaegu lagunenud hammas korda kroon pandi peale ja tehti juurekanali täitmine aga arst ei leidnud yhte juurekanalit korralikult yles ja tegi asja ära aga...Tervist, raske on öelda, kas üldse saab selle hamba korda või ei saa. Kui hambaarstid on antud küsimuses eriarvamustel siis vastuse saamiseks tuleb pöörduda endodondi juurde. Endodont on arst, kes... loe edasi »
Joonas küsis
04.mai 2014
hambaravi eriarst Kristo Ivanov vastas
05.mai 2014
Tere Kristo! Mure selline, käisin paar nädalat tagasi tallinnas hambaarstil valutava hambaga millelt oli juba aasta tagasi plomm ära tulnud. Kuu enne arstile minekut tekkis imelik pisike punn selle hamba...Tere Joonas! Tänud küsimuse eest. Alustame algusest; Kui ütlete, et aasta aega tagasi oli hambalt täidis ära tulnud, siis võime eeldada küll, et selle ajaga ei olnud hammas enam nö... loe edasi »
Kätlin küsis
04.mai 2014
hambaarst Regina Kuningas vastas
07.mai 2014
Tere! 6 aastat tagasi murdus mul kukkudes esihammas, põhimõtteliselt pool hambast tuli ära. Käisin tookord hambaarsti juures, kes plommiga kujundas hamba ülesse. Elan ise hetkel Soomes, täna 6 aastat hiljem...Tervsit, siin tuleb vaadata kas seda hammast enam üldse plommiga taastada saab või tuleb sellele asetaga kroon. Kõik sõltub sellest kui palju hambakudet säilinud on. Kas panna sinna uuesti plomm... loe edasi »
Helena küsis
02.mai 2014
hambaarst Triin Kunsing vastas
20.mai 2014
Tere! Minu mure seisneb selles, et lasin paar nädalat tagasi hambajuure eemaldada. Hammast ennast juba peal pikemat aega ei eksisteerinud, seega oli juur täiesti lagunenud ja eemaldati tükk haaval freesi...Tere Helena! Olete tõenäoliselt oma murele juba lahenduse saanud. Vaevalt et tegu oli eemaldamata jäänud hambaosakestega, kuid alati tasub hammast eemaldanud arstile haava näidata kui miskit muret teeb. Kõike head... loe edasi »
Kristel küsis
24.apr 2014
endodont Vitali Gavrilin vastas
28.apr 2014
Tere, Milline on prognoos, kui juureravi käigus on murdunud instrument (viil) ja see on jäetud eemaldamata? Kui sagedasti oleks vaja sellist hammast kontrollida? Kas on mõttekas proovida leida endodontia kliinik...Tere Kristel Separeeritud (murdunud) instrument ISE ei mõju prognoosile. Probleem tekkib siis kui instrument blokeerib kanalit ja ei anna võimalust korralikult teostada kanalite puhastust. Kontroll peale ravi lõpetamist peab saama... loe edasi »
Anastassia küsis
15.apr 2014
hambaarst Triin Kunsing vastas
28.apr 2014
Tervist, mul on selline küsimus, kui mul on umbes 13-15 auku , üks hammas väga valutab viimati oli sinna pandud kaltsium ja midagi veel umbes 2 kuud tagasi. Hambaarstide juures...Tere Anastassia! Kliinik32 pakub tõepoolest hambaravi üldnarkoosis. Meil puudub haigekassaga laste hambaravi leping ning seetõttu peab patsient (isegi alla 19-aastane) ise kõik ravikulud tasuma. Arvestades, et sul on 13-15 auku,... loe edasi »
Imbi Rosin küsis
10.apr 2014
hambaarst Regina Kuningas vastas
12.apr 2014
7 kuud tagasi teostas kirurg hambajuure resektsiooni (hambal kunagi tehtud juureravi ja hambal kroon) Igeme peal enne ja peale resektsiooni mädapunn. See puhastati 1, 5 kuud tagasi. Kirurg ütles, et...Tervist, antud küsimusega soovitan pöörduda endodondi (juureravi eriarst ) konsultatsiooni. Ta vaatab hamba üle, ning hindab kas seda on võimalik ravida ja kas sellel ravil üldse mõtet on. Kui selgub,... loe edasi »
Sven küsis
03.apr 2014
hambaarst Ivo Ost vastas
06.apr 2014
Tere. 7 päeva tagasi eemaldati mul alumine tarkusehammas, eemaldamine oli raske, puuriti ja lõigati jne. Arst kirjutas antibiootikumid. Siiamaani on kõik olnud hästi, haav on hästi paranenud, paistetust pole enam....Peale hamba tõmbamist on suht tavaline et haav ei ole puhas (suus on miljon pisikut) ja võib mingit ebameeldivat maitset suhu tekitada, samas selline asi möödub haava paranemisel. Teine asi... loe edasi »
Argo küsis
02.apr 2014
hambaarst Regina Kuningas vastas
03.apr 2014
Tere! Mitmed aastad tagasi hakkas lagunema hammas ja siis ehitati uuesti ülesse ja minu teada vist suretati ka juured välja, kuid ei mäleta täpselt. Nüüd see hammas lagunes jälle ja...Tervist, kui Teil üldkaebusi nagu halb enesetunne, palavik, paistetus, suuavamistakistus jne ei ole siis otsest ohtu Teie elule ei ole. Hambatüki ära murdumine ei tähenda veel põletiku olemasolu ja võib... loe edasi »
Kalvo küsis
02.apr 2014
hambaarst Kristin Mitt vastas
15.mai 2014
Tere!Olen 20 aastane noormees, kes tahaks oma hambad korda teha. Mul hetkel on üks hammas mis on pooleks läind. Soovin teada palju maksab selle välja tõmbamine või selle ravi jne....Tere Kalvo, Soovitan pöörduda raviplaani ja -maksumuse välja selgitamiseks hambaarsti konsultatsioonile, kuna ilma röntgenpilte ja Teie suu olukorda nägemata on keeruline midagi konkreetset öelda. Heade soovidega, Dr. Kristin Mitt Kliinik32 loe edasi »
Nele küsis
01.apr 2014
hambaarst Regina Kuningas vastas
03.apr 2014
Tere! 4 päeva tagasi hakkas õhtul valutama vasakult ülevalt purihammas (surnud, pildi järgi korralikult ravitud) - niimoodi hoogudega, leevendas ainult külma veega loputamine. Laupäeva hommikul läksin erakorralisse. Valu hood olid...Tervist, ega siin miski muu eriti ei aita. Pühapäev juba võrdlemisi lähedal ja usun, et iga hetk peaks ka antibiootikumide toime kliiniliselt avalduma e peaks paremaks minema. Kui olukord on... loe edasi »
Merike küsis
01.apr 2014
hambaarst Ivo Ost vastas
02.apr 2014
Tere! Mul on terava tipuga silmahambad, kas neid oleks võimalik lihvida?Kui teravad tipud häirivad, saab loomulikult neid veidi lihvida ümaramaks. loe edasi »
1 2 3 4 5 6 ... 54
1-20 / 1073

Küsimustele vastavad:

Vitali Gavrilin, endodont

Vitali Gavrilin·Vastused (32)
·Esita küsimus
TÜ Endodontia resident
Töötab HanzaDent hambaravis

Timo Paberit, hambaarst

Timo Paberit·Vastused (375)
·Esita küsimus
1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Kristin Mitt, hambaarst

Kristin Mitt·Vastused (56)
·Esita küsimus
Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Jan Orn, hambaarst

Jan Orn·Vastused (202)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Reet Pallase, hambaarst

Reet Pallase·Vastused (377)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Marek Vink, hambaarst

Marek Vink·Vastused (729)
·Praegu ei vasta
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Regina Kuningas, hambaarst

Regina Kuningas·Vastused (80)
·Esita küsimus
Dr. Regina Kuningas töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Martin Martma, hambaarst

Martin Martma·Vastused (98)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik32-s hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja proteesimine ning esteetiline hambaravi. Ta on lõpetanud TÜ arstiteaduskonna. Osalenud täiendkursustel Eestis, Soomes Lätis ja Hispaanias.

Ivo Ost, hambaarst

Ivo Ost·Vastused (552)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000
Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus
Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Anneli Teesalu, hambaarst

Anneli Teesalu·Vastused (166)
·Praegu ei vasta
Lõpetanud Tartu Ülikooli 1999.a. Töötanud SA TÜK õppejõuna, Med&Dent ja Saks Hambaravis hambaarstina. Hetkel töötab Tähe Hambakliinikus Tartus.

Triin Kunsing, hambaarst

Triin Kunsing·Vastused (286)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Kristo Ivanov, hambaravi eriarst

Kristo Ivanov·Vastused (77)
·Esita küsimus
Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik Foorumi peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Triin Jagomägi, ortodont

Triin Jagomägi·Vastused (559)
·Esita küsimus
1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala.
1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics.
Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Kirsten Nigul, ortodont

Kirsten Nigul·Vastused (320)
·Esita küsimus
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Terje Altosaar, suuhügienist

Terje Altosaar·Vastused (230)
·Esita küsimus
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"