Hambaarst.ee › Vastab spetsialist › Hamba-, juure- ja igemeravi

Hamba-, juure- ja igemeravi

Hambavalu, hambaplommid, kaaries, juurekanalite põletiku põhjused ja ravi, igemete taandumine parodontiidi tagajärjel jne...
1 2 3 4 5 6 ... 55
1-20 / 1097
Mie küsis
17.Jaan 2015
hambaarst Timo Paberit vastas
23.Jaan 2015
Hambavalu vasakul pool vaheldumisi ülemistes ja alumistes hammastes ja lõualuus. Millest võib see tingitud olla? Kas see võib olla närvipõletik?Tere! Väga raske küsimus, sest puudub ülevaade Teie hammaskonna seisundist. Kuna hambanärvide ühendusteed on anatoomiliselt seotud võib hambanärvi põletiku korral valu kiirguda ka vastaspoole hammastele ja lõualuule. Samuti ei pruugi... loe edasi »
Rene küsis
06.dets 2014
hambaarst Jan Orn vastas
12.dets 2014
Tere, Juhtus õnnetus ning murdus igeme juurest ära ülemine esihammas, samuti sai kahjustada kõrval oleva hamba nurk, milline oleks kõige kiirem ja parem lahendus hamba asendamiseks ning mis võiks olla...Tere, Hamba taastamise võimalused sõtuvad murru sügavusest ehk sellest, kas juurt saab kasutada või mitte. Kui murd ei ole liiga sügav ja hamba juur on terve, saab hamba taastada kroonimisega.... loe edasi »
Regina küsis
29.nov 2014
hambaravi eriarst Kristo Ivanov vastas
01.dets 2014
Tere! Pöördun Teie poole mida edasi teha. Käisin Teie juures 27. novembril valutava hambaga. Valutav hammas tõmmati välja ja ka teine liikuv hammas, nii et kaks hammast korraga. Esimene päev...Tere Regina! Tänud küsimuse eest. Eks kahe hamba eemaldamise järgselt võib turse tekkida küll - eriti, kui tegu oli juba põletikuliste hammastega. Suusolevad haavad võivad minna ka põletikuliseks, kui sinna... loe edasi »
Regina küsis
22.nov 2014
hambaravi eriarst Kristo Ivanov vastas
25.nov 2014
Tere! Pöördun Teie poole nõu saamiseks. Minul lagunes alumises vasakpoolses lõualuus purihammas. Hambaarst soovitas koheselt välja tõmmata. Minul on aga valehambusus ja parempoolne lõualiiges valulik. Süües ja liigutades ragiseb ja...Tere Regina! Tänud pöördumise eest. Teie kirjelduse järgi on tegemist tõsise olukorraga - kui hammast ümbritsevad pehmed koed on ka juba turses, siis on see ilmselge viide mädasest põletikulisest infiltraadist... loe edasi »
Siret küsis
20.nov 2014
hambaarst Triin Kunsing vastas
25.nov 2014
Tere, minul on selline küsimus, et minu parandatud ülemine hammas on tehtud sellel aasta maikuus korda, minu hamba plomm on terve ja sellele hambale on ka tehtud juureravi. Aga teisipäevast...Tere Siret! Raske on midagi vastata ilma hammast nägemata. Tegemist võib olla hamba juurealuse põletikuga (mis võib tekkida ka juureravitud hambal) või ka hoopis kõrvalhambaga seotud probleemiga. Kindla vastuse hamba... loe edasi »
Arnold küsis
16.nov 2014
hambaarst Triin Kunsing vastas
19.nov 2014
Tere, küsimus tuimestuse kohta. 1. oktoobril raviti alumist tagumist hammast tuimestusega ja tundub, et arsti tehtud süst läks keele närvi sisse. Süsti hetk oli väga valus keeles. Tänaseks on hambaga...Tere Arnold, Keele närvi riivamist tuimestuse tegemise käigus võib vahel ette tulla küll. Kahjuks ei näe arst patsiendi sisse tuimestuse tegemise ajal ja loodus on meid kõiki loonud oma äranägemise... loe edasi »
Kristi küsis
14.nov 2014
hambaravi eriarst Kristo Ivanov vastas
19.nov 2014
Tere, olen raske valiku ees ja kardan kohutavalt, aga paasu mul niikuinii pole. Nimelt lagunes mul hammas nii ara, et pean minema juuri valja tombama. Aga asja teeb ylikeeruliseks minu...Tere Kristi! Te ei maini, kas Teile on määratud ka verehüübimist soodustavaid ravimeid, mida igapäevaselt peaksite kasutama... Üldjuhul ei ole muretsemiseks põhjust, hamba eemaldamise järgselt tekkivast verejooksust inimene... loe edasi »
Reigo küsis
12.nov 2014
hambaarst Ivo Ost vastas
14.nov 2014
Tere, käisin 2 päeva tagasi hambaarsti juures ja ta tegi mulle juureravi kuna oli hambapõletik. Kaasa anti ka antibiootikume, aga nüüd valutab hammas ja vasak lõug väga paistes. Kas läheb...Kindlasti läheb kunagi üle, kuid ägedate sümptomite puhul võiks ennast siiski oma arstile näidata. loe edasi »
Marili küsis
08.nov 2014
hambaarst Regina Kuningas vastas
10.nov 2014
Mul murdusid paar aastat tagasi kukkudes esihambad pooleks. Sellele järgnes põletik, mille tagajärjel liikus üks esihammastest ülespoole. Praeguseks käin peaaegu iga kahe kuu tagant arsti juures, kus pannakse hammastesse uued...Tervist, hambad tuleb üle vaadata, mis seisus nad on. Ja sõltuvalt olukorrast võib neile näiteks kroonid peale teha. Siin kohal tuleks arvestada, et Haigekassa hinnakiri võib olla erinev kliiniku omast... loe edasi »
Jaanika küsis
04.nov 2014
hambaarst Triin Kunsing vastas
06.nov 2014
Tere! Mul hakkas hammas valutama ja sain arsti juurde aja. Kuna ma ei teadnud kas valutab ülevalt või alt siis tegi arst röntgenpildi. Kopsis minu hambad läbi ja katsetas ka...Tere Jaanika! Paraku on vahel nii patsiendil kui arstil tõepoolest raske tuvastada, milline hammas on valu põhjustaja. Ja asjata pole ka ju mõtet ühtegi hammast hakata lahti puurima. Kui ei... loe edasi »
Moonika küsis
03.nov 2014
hambaarst Jan Orn vastas
06.nov 2014
Tere! Mure suur! Käisme lapsega (tüdruk 12a) hambaklambrite konsultatsioonil. Arst arvas, et klambreid vaja panna veel ei ole, aga tegi röntgeni pildi, et vaadata kas on tulemas veel jäävhambaid, mis...Tere, Ärge muretsege, röntgenpiltidel on tihti imelikke varje, mida korduspiltidel näha pole. Tumedam koht peaks näitama, et luu struktuur on piirkonnas hõredam või luu puudub. Põhjuseks võib olla mingi hambast... loe edasi »
Kristo küsis
26.okt 2014
hambaarst Regina Kuningas vastas
29.okt 2014
Tere! Küsimus järgmine. Hambaarsti aeg on 3 nädalapärast ja hambad on tundlikud kas ennem hambaarsti aega oleks võimalik paremaks tulemust saada, et hambad oleksid vähem tundlikud kuna kui hambaarst hambaid...Tervist, kasutage hammaste tundlikust vähendavat hambapastat ja suuloputus vedelikku. Üritage rohkem kinni pidaga söögikordadest ja mitte näksida nende vahepeal, samuti tuleks vältida happeliste jookide joomist söögivahekordadel. tervitades, dr. Regina Kuningas... loe edasi »
Kristo küsis
25.okt 2014
hambaarst Ivo Ost vastas
29.okt 2014
Tere, algas hambavalu 3 päeva tagasi teisel päeval läks pool nägu paiste ning pöördusin kohaliku arsti juurde, lasti mäda välja mida vist polnud väga palju, samuti käisin ka eile ning...Kui põletikulise hamba juur juba eemaldatud peaks olukord paremaks minema mõne päevaga. Kui põletikunähud ei vaibu, näidake ennast arstile. loe edasi »
Janne küsis
21.okt 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
29.okt 2014
Tere tere kõik see pere. 3 nädalat tagasi eemaldati alumine tarkusehammas. Kõik läks kenasti, nädalaga oli isegi valu läinud. Auk on veel endiselt alles, arst ütles et kinnikasvamisega võtabki aega....Lõualuu liiges või liigese sidemed võisid saada tarkusehamba eemaldamise käigus samuti kerge trauma. See on küll vaid oletus, tuginedes kogemusele. See ei ole sel juhul otseselt seotud tarkusehamba haavaga. Enamasti... loe edasi »
Viivi küsis
21.okt 2014
hambaravi eriarst Kristo Ivanov vastas
29.okt 2014
Tere, kuidas ravitakse ülemise hamba (D 15) juure kohal olevat granuloomi? Kõike paremat.Tere Viivi! Tänud küsimuse eest. Alustuseks - granuloomi diagnoosi ei saa kunagi panna enne, kui vastav pehmekoeline uudismoodustis on juba eemaldatud kas hambajuuretipu kirurgilise eemaldamise ehk apikotoomia teel või teise... loe edasi »
Kristel küsis
21.okt 2014
hambaarst Regina Kuningas vastas
29.okt 2014
Tere! Mul hakkas augustis alumine tarkusehammas kasvama. Praegu on mul terve viimane nädal lõualuu valutanud samalt poolt. Kõrva juurest, sealt, kus alumine lõualuu liigub. Suu rohkem lahti tegemine on päris...Tervist, suure tõenäosusega on tegu tarkusehammast ümbritsevade pehmete kudede põletikuga. Sellest põletikust tekitatud valu seostatakse tihti " tarkusehamba kasvamisega". Kuid ilma arstliku läbivaatuseta selles kindel olla ei saa. Seega võib... loe edasi »
Ken küsis
17.okt 2014
hambaarst Kristin Mitt vastas
10.nov 2014
Tere, Minu mure on see, et minu esihambal on olnud trauma mis leidis aset umbes 5 aastat tagasi, vahepeal ehitati hammas üles. Nüüd olen saanud 18-aastaseks ja hammas on hakanud...Tere Ken, kui esihammas on liikuv, siis kahjustab ta ümbritsevat luud. Esihamba implantaadi paigaldamise jaoks on väga oluline luu maht ja selle kvaliteet, sest see on üks faktoritest, mis tagab... loe edasi »
Gerli küsis
13.okt 2014
hambaarst Regina Kuningas vastas
19.okt 2014
Tere! Täidise viimistlemise käigus vigastati iget, nüüd tekib hamba taha punn, ige vohab, mitu korda iget kõrvetatud, ikka tuleb tagasi. Nõuandeid?Tervist, ega siin ise väga midagi teha ei saa. Kui hambaarst ei aita pöörduge näo- ja lõualuukirurgi vastuvõtule. Dr. Regina Kuningas www. hanzadent. ee loe edasi »
Allar küsis
13.okt 2014
hambaarst Triin Kunsing vastas
26.okt 2014
Umbes nädal tagasi hakkas mul alumistest hammastest paremal viimane valutama. Nii valutas paar päeva ja sellega kaasnes ka suur paistetus ja ülemisi ega alumisi hambaid kokku panna ei saanud, olid...Tere Allar! Kahjuks ei ole võimalik suu küsimusele vastata konkreetset situatsiooni nägemata. Igeme paistetust võib põhjustada igemepõletik ja hambakivi, hamba juurealune põletik, tarkusehamba lõikumine. Soovitan pöörduda hambaarsti vastuvõtule, et valu... loe edasi »
Ivo küsis
09.okt 2014
hambaarst Ivo Ost vastas
14.okt 2014
Tere! tehti valmis kroon alumisele hambale 3 katsel. Aga hambad täitsa kokku ikka ei lähe. Arst ütles et minu lahkel loal ta lihviks ülemisel hambal 1mm lühemaks kuna see on...Kui vastashammas tugevalt pikemaks veninud, siis vahest tõesti tuleb seda lühemaks lihvida (või siis kroon silmnähtavalt madalamks teha kui kõrvalhambad et ta sinna ära mahuks). Tavaliselt emaili piires lihvimine midagi... loe edasi »
1 2 3 4 5 6 ... 55
1-20 / 1097

Küsimustele vastavad:

Vitali Gavrilin, endodont

Vitali Gavrilin·Vastused (32)
·Esita küsimus
TÜ Endodontia resident
Töötab HanzaDent hambaravis

Anneli Teesalu, hambaarst

Anneli Teesalu·Vastused (166)
·Praegu ei vasta
Lõpetanud Tartu Ülikooli 1999.a. Töötanud SA TÜK õppejõuna, Med&Dent ja Saks Hambaravis hambaarstina. Hetkel töötab Tähe Hambakliinikus Tartus.

Regina Kuningas, hambaarst

Regina Kuningas·Vastused (91)
·Esita küsimus
Dr. Regina Kuningas töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Marek Vink, hambaarst

Marek Vink·Vastused (729)
·Praegu ei vasta
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Martin Martma, hambaarst

Martin Martma·Vastused (98)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik32-s hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja proteesimine ning esteetiline hambaravi. Ta on lõpetanud TÜ arstiteaduskonna. Osalenud täiendkursustel Eestis, Soomes Lätis ja Hispaanias.

Reet Pallase, hambaarst

Reet Pallase·Vastused (377)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Ivo Ost, hambaarst

Ivo Ost·Vastused (560)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000
Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus
Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Jan Orn, hambaarst

Jan Orn·Vastused (208)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Kristin Mitt, hambaarst

Kristin Mitt·Vastused (61)
·Esita küsimus
Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Timo Paberit, hambaarst

Timo Paberit·Vastused (381)
·Esita küsimus
1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Triin Kunsing, hambaarst

Triin Kunsing·Vastused (295)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Kristo Ivanov, hambaravi eriarst

Kristo Ivanov·Vastused (87)
·Esita küsimus
Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik Foorumi peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Triin Jagomägi, ortodont

Triin Jagomägi·Vastused (565)
·Esita küsimus
1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala.
1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics.
Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Kirsten Nigul, ortodont

Kirsten Nigul·Vastused (333)
·Esita küsimus
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Terje Altosaar, suuhügienist

Terje Altosaar·Vastused (236)
·Esita küsimus
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"