Hambaarst.ee › Vastab spetsialist › Hamba-, juure- ja igemeravi

Hamba-, juure- ja igemeravi

Hambavalu, hambaplommid, kaaries, juurekanalite põletiku põhjused ja ravi, igemete taandumine parodontiidi tagajärjel jne...
1 2 3 4 5 6 ... 56
1-20 / 1106
Annika küsis
19.veeb 2015
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
26.veeb 2015 20:01
Tere, 6 aastat tagasi raseduse ajal hakkasid hambad katki minema. Murdus mul esihammas pooleks mis nüüdseks on sinakat värvi. Kuna olen üksikema ja ka invaliid pole mul olnud võimalik ka...Tervist, siniseks muutunud hambavärv viitab sellele, et hammas vajab juureravi. Seega võib juhtuda, et ka juureravi maksumus tuleb juurde arvestada, mis esihamba puhul on umbes kuni 230 eurot. Krooni hinnad... loe edasi »
Raigo küsis
12.veeb 2015
hambaarst Jan Orn vastas
17.veeb 2015
Küsimus on hambajuure kohta. NImelt avastasin mõnda aega tagasi et üks hammas on natuke paiste läinud, sõrmega iget katsudes on tunda et midagi kõva oleks, nagu luu. Mis see olla...Tere, Tõenäoliselt on Teie katkine hammas põletikuline ja kuna hetkel pole põletik äge, siis hammas ei valuta. Kuna hambad asuvad väga lähedal sellisele elutähtsale organile, nagu seda on aju, siis... loe edasi »
Liis küsis
10.veeb 2015
endodont Vitali Gavrilin vastas
17.veeb 2015
Tere! Nimelt parandati mul ühel hambal 4 juurt. Kuu aega jäi järgmise ajani, kuid vahepeal seesama hammas andis mälumisel tunda. Kui arsti juurde läksin ning rääkisin, siis ta tegi mulle...Tere Liis Ilma kliinilise pildita on raske midagi oletada. Kui teil on kahtlusi, pöörduge teise arvamuse saamiseks veel lisaks ka mõne muu sama ala spetsialisti poole. Mis puutub garantiisse, siis... loe edasi »
Andres küsis
10.veeb 2015
endodont Vitali Gavrilin vastas
17.veeb 2015
Tere Hambasse tekkis auk, seda puuriti ja pandi ajutine täidis. Seejärel tekkis juure põletik, mida raviti ning lõpuks öeldi, et põletik on nii suur ja hammas tuleks välja tõmmata. Asi...Tere Andres Tervishoiu teenust osutatakse võlaõigusseaduse kohaselt ning VÕS 41. peatüki kohaselt paraku ei ole tervihoiuteenuste osutamisel niisugust mõistet nagu "garantii". Vastavalt sellele ei või teenuse osutaja Teile lubada protseduuri... loe edasi »
Pille küsis
02.veeb 2015
hambaarst Timo Paberit vastas
04.veeb 2015
Tere! Minu küsimus on korduvat juureravi saanud hamba eemaldamise ajastuse kohta (kuna oma hambaarstiga oli viimane suhtlus kliiniku registraatori vahendusel, ei saanud täpsustavaid küsimusi esitada ja mõtlesin, et küsin siit)....Tere! Mul on muidugi keeruline seda olukorda kõrvaltvaatajana kommenteerida ning mingisugust hinnangut anda. Puudub ju täpsem materjal. Samas ma ei lugenud välja, et oleks tulnud arutlusele ka kirurgiline juuretipu eemaldamine... loe edasi »
Kai küsis
29.Jaan 2015
hambaarst Ivo Ost vastas
02.veeb 2015
Tere! Olen 47 aastane naisterahvas. Mõned päevad tagasi tekkis alalõuas kerge valu, mis vahest kiirgab lõua alla. Samas on nagu kael vasakult poolt kergelt kange ja kerge klombi tunne kurgus....Võib olla igasugu asju, virtuaalselt on väga raske diagnoosida. Soovitan pöörduda hambaarsti poole koos panoraamröntgenpildiga, siis saab kindlasti kas välistada või kinnitada tarkusehamba probleemi. loe edasi »
Kati küsis
28.Jaan 2015
hambaarst Triin Kunsing vastas
04.veeb 2015
Tere! 2 nädalat tagasi alustati hambajuure ravi. 7 päeva oli hammas tundlik ja ei saanud peale vajutada. 8 päeval läks ige ühelt poolt paiste. Hammas enam hell ei ole, ei...Tere Kati! Kui turse on vähene ning tervislik üldseisund normaalne, palavik ei tõuse ja enesetunne enam-vähem tavaline, siis võib oodata ja ei pea kohe tegutsema. Tõenäoliselt turse taandub vaikselt ise.... loe edasi »
Aive küsis
25.Jaan 2015
hambaarst Triin Kunsing vastas
04.veeb 2015
Kui ühe ninasõõrme alt vajutan siis esihammas annab tunda. Valu on pigem nagu sügaval juures. Teiselt poolt vajutades ei tunne midagi. Kui hambaid vaikselt kokku pigistan siis sama esihammas annab...Tere Aive! Kui hammas on kokku hammustades hell, siis võib olla hambajuure alla tekkinud põletik. Põletiku olemasolu on võimalik kontrollida röntgeniga hambaarsti visiidil. Soovitan seda igal juhul teha, et vajadusel... loe edasi »
Luddy küsis
23.Jaan 2015
hambaarst Kristin Mitt vastas
02.veeb 2015
Tervist! Kui hammast on juba korra komposiittäidisega täidetud ja kunagi tulevikus peab seda täidist vahetama, kas siis puuritakse hammas rohkem katki kui ta varem oli? Kui kaua on keskmine komposiittäidise...Tere Luddy, hambaravis kehtib printsiip, et hammast tuleb prepareerida nii vähe kui võimalik ja nii palju kui vajalik. Kui täidise servad hakkavad lekkima, siis tuleb välja vahetada ainult täidis. Kui... loe edasi »
Mie küsis
17.Jaan 2015
hambaarst Timo Paberit vastas
23.Jaan 2015
Hambavalu vasakul pool vaheldumisi ülemistes ja alumistes hammastes ja lõualuus. Millest võib see tingitud olla? Kas see võib olla närvipõletik?Tere! Väga raske küsimus, sest puudub ülevaade Teie hammaskonna seisundist. Kuna hambanärvide ühendusteed on anatoomiliselt seotud võib hambanärvi põletiku korral valu kiirguda ka vastaspoole hammastele ja lõualuule. Samuti ei pruugi... loe edasi »
Rene küsis
06.dets 2014
hambaarst Jan Orn vastas
12.dets 2014
Tere, Juhtus õnnetus ning murdus igeme juurest ära ülemine esihammas, samuti sai kahjustada kõrval oleva hamba nurk, milline oleks kõige kiirem ja parem lahendus hamba asendamiseks ning mis võiks olla...Tere, Hamba taastamise võimalused sõtuvad murru sügavusest ehk sellest, kas juurt saab kasutada või mitte. Kui murd ei ole liiga sügav ja hamba juur on terve, saab hamba taastada kroonimisega.... loe edasi »
Regina küsis
29.nov 2014
hambaravi eriarst Kristo Ivanov vastas
01.dets 2014
Tere! Pöördun Teie poole mida edasi teha. Käisin Teie juures 27. novembril valutava hambaga. Valutav hammas tõmmati välja ja ka teine liikuv hammas, nii et kaks hammast korraga. Esimene päev...Tere Regina! Tänud küsimuse eest. Eks kahe hamba eemaldamise järgselt võib turse tekkida küll - eriti, kui tegu oli juba põletikuliste hammastega. Suusolevad haavad võivad minna ka põletikuliseks, kui sinna... loe edasi »
Regina küsis
22.nov 2014
hambaravi eriarst Kristo Ivanov vastas
25.nov 2014
Tere! Pöördun Teie poole nõu saamiseks. Minul lagunes alumises vasakpoolses lõualuus purihammas. Hambaarst soovitas koheselt välja tõmmata. Minul on aga valehambusus ja parempoolne lõualiiges valulik. Süües ja liigutades ragiseb ja...Tere Regina! Tänud pöördumise eest. Teie kirjelduse järgi on tegemist tõsise olukorraga - kui hammast ümbritsevad pehmed koed on ka juba turses, siis on see ilmselge viide mädasest põletikulisest infiltraadist... loe edasi »
Siret küsis
20.nov 2014
hambaarst Triin Kunsing vastas
25.nov 2014
Tere, minul on selline küsimus, et minu parandatud ülemine hammas on tehtud sellel aasta maikuus korda, minu hamba plomm on terve ja sellele hambale on ka tehtud juureravi. Aga teisipäevast...Tere Siret! Raske on midagi vastata ilma hammast nägemata. Tegemist võib olla hamba juurealuse põletikuga (mis võib tekkida ka juureravitud hambal) või ka hoopis kõrvalhambaga seotud probleemiga. Kindla vastuse hamba... loe edasi »
Arnold küsis
16.nov 2014
hambaarst Triin Kunsing vastas
19.nov 2014
Tere, küsimus tuimestuse kohta. 1. oktoobril raviti alumist tagumist hammast tuimestusega ja tundub, et arsti tehtud süst läks keele närvi sisse. Süsti hetk oli väga valus keeles. Tänaseks on hambaga...Tere Arnold, Keele närvi riivamist tuimestuse tegemise käigus võib vahel ette tulla küll. Kahjuks ei näe arst patsiendi sisse tuimestuse tegemise ajal ja loodus on meid kõiki loonud oma äranägemise... loe edasi »
Kristi küsis
14.nov 2014
hambaravi eriarst Kristo Ivanov vastas
19.nov 2014
Tere, olen raske valiku ees ja kardan kohutavalt, aga paasu mul niikuinii pole. Nimelt lagunes mul hammas nii ara, et pean minema juuri valja tombama. Aga asja teeb ylikeeruliseks minu...Tere Kristi! Te ei maini, kas Teile on määratud ka verehüübimist soodustavaid ravimeid, mida igapäevaselt peaksite kasutama... Üldjuhul ei ole muretsemiseks põhjust, hamba eemaldamise järgselt tekkivast verejooksust inimene... loe edasi »
Reigo küsis
12.nov 2014
hambaarst Ivo Ost vastas
14.nov 2014
Tere, käisin 2 päeva tagasi hambaarsti juures ja ta tegi mulle juureravi kuna oli hambapõletik. Kaasa anti ka antibiootikume, aga nüüd valutab hammas ja vasak lõug väga paistes. Kas läheb...Kindlasti läheb kunagi üle, kuid ägedate sümptomite puhul võiks ennast siiski oma arstile näidata. loe edasi »
Marili küsis
08.nov 2014
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
10.nov 2014
Mul murdusid paar aastat tagasi kukkudes esihambad pooleks. Sellele järgnes põletik, mille tagajärjel liikus üks esihammastest ülespoole. Praeguseks käin peaaegu iga kahe kuu tagant arsti juures, kus pannakse hammastesse uued...Tervist, hambad tuleb üle vaadata, mis seisus nad on. Ja sõltuvalt olukorrast võib neile näiteks kroonid peale teha. Siin kohal tuleks arvestada, et Haigekassa hinnakiri võib olla erinev kliiniku omast... loe edasi »
Jaanika küsis
04.nov 2014
hambaarst Triin Kunsing vastas
06.nov 2014
Tere! Mul hakkas hammas valutama ja sain arsti juurde aja. Kuna ma ei teadnud kas valutab ülevalt või alt siis tegi arst röntgenpildi. Kopsis minu hambad läbi ja katsetas ka...Tere Jaanika! Paraku on vahel nii patsiendil kui arstil tõepoolest raske tuvastada, milline hammas on valu põhjustaja. Ja asjata pole ka ju mõtet ühtegi hammast hakata lahti puurima. Kui ei... loe edasi »
Moonika küsis
03.nov 2014
hambaarst Jan Orn vastas
06.nov 2014
Tere! Mure suur! Käisme lapsega (tüdruk 12a) hambaklambrite konsultatsioonil. Arst arvas, et klambreid vaja panna veel ei ole, aga tegi röntgeni pildi, et vaadata kas on tulemas veel jäävhambaid, mis...Tere, Ärge muretsege, röntgenpiltidel on tihti imelikke varje, mida korduspiltidel näha pole. Tumedam koht peaks näitama, et luu struktuur on piirkonnas hõredam või luu puudub. Põhjuseks võib olla mingi hambast... loe edasi »
1 2 3 4 5 6 ... 56
1-20 / 1106

Küsimustele vastavad:

Vitali Gavrilin, endodont

Vitali Gavrilin·Vastused (34)
·Esita küsimus
TÜ Endodontia resident
Töötab HanzaDent hambaravis

Anneli Teesalu, hambaarst

Anneli Teesalu·Vastused (166)
·Praegu ei vasta
Lõpetanud Tartu Ülikooli 1999.a. Töötanud SA TÜK õppejõuna, Med&Dent ja Saks Hambaravis hambaarstina. Hetkel töötab Tähe Hambakliinikus Tartus.

Marek Vink, hambaarst

Marek Vink·Vastused (729)
·Praegu ei vasta
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Kristin Mitt, hambaarst

Kristin Mitt·Vastused (63)
·Esita küsimus
Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Regina Kuningas-Ott, hambaarst

Regina Kuningas-Ott·Vastused (94)
·Esita küsimus
Regina töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Ivo Ost, hambaarst

Ivo Ost·Vastused (562)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000
Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus
Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Triin Kunsing, hambaarst

Triin Kunsing·Vastused (297)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Timo Paberit, hambaarst

Timo Paberit·Vastused (385)
·Esita küsimus
1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Martin Martma, hambaarst

Martin Martma·Vastused (98)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik32-s hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja proteesimine ning esteetiline hambaravi. Ta on lõpetanud TÜ arstiteaduskonna. Osalenud täiendkursustel Eestis, Soomes Lätis ja Hispaanias.

Reet Pallase, hambaarst

Reet Pallase·Vastused (377)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Jan Orn, hambaarst

Jan Orn·Vastused (210)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Kristo Ivanov, hambaravi eriarst

Kristo Ivanov·Vastused (90)
·Esita küsimus
Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik Foorumi peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Triin Jagomägi, ortodont

Triin Jagomägi·Vastused (569)
·Esita küsimus
1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala.
1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics.
Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Kirsten Nigul, ortodont

Kirsten Nigul·Vastused (337)
·Esita küsimus
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Terje Altosaar, suuhügienist

Terje Altosaar·Vastused (239)
·Esita küsimus
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"