Hambaarst.ee › Vastab spetsialist › Hamba-, juure- ja igemeravi

Hamba-, juure- ja igemeravi

Hambavalu, hambaplommid, kaaries, juurekanalite põletiku põhjused ja ravi, igemete taandumine parodontiidi tagajärjel jne...
1 2 3 4 5 6 ... 53
1-20 / 1057
Imbi Rosin küsis
10.apr 2014
hambaarst Regina Kuningas vastas
12.apr 2014
7 kuud tagasi teostas kirurg hambajuure resektsiooni (hambal kunagi tehtud juureravi ja hambal kroon) Igeme peal enne ja peale resektsiooni mädapunn. See puhastati 1, 5 kuud tagasi. Kirurg ütles, et...Tervist, antud küsimusega soovitan pöörduda endodondi (juureravi eriarst ) konsultatsiooni. Ta vaatab hamba üle, ning hindab kas seda on võimalik ravida ja kas sellel ravil üldse mõtet on. Kui selgub,... loe edasi »
Sven küsis
03.apr 2014
hambaarst Ivo Ost vastas
06.apr 2014
Tere. 7 päeva tagasi eemaldati mul alumine tarkusehammas, eemaldamine oli raske, puuriti ja lõigati jne. Arst kirjutas antibiootikumid. Siiamaani on kõik olnud hästi, haav on hästi paranenud, paistetust pole enam....Peale hamba tõmbamist on suht tavaline et haav ei ole puhas (suus on miljon pisikut) ja võib mingit ebameeldivat maitset suhu tekitada, samas selline asi möödub haava paranemisel. Teine asi... loe edasi »
Argo küsis
02.apr 2014
hambaarst Regina Kuningas vastas
03.apr 2014
Tere! Mitmed aastad tagasi hakkas lagunema hammas ja siis ehitati uuesti ülesse ja minu teada vist suretati ka juured välja, kuid ei mäleta täpselt. Nüüd see hammas lagunes jälle ja...Tervist, kui Teil üldkaebusi nagu halb enesetunne, palavik, paistetus, suuavamistakistus jne ei ole siis otsest ohtu Teie elule ei ole. Hambatüki ära murdumine ei tähenda veel põletiku olemasolu ja võib... loe edasi »
Nele küsis
01.apr 2014
hambaarst Regina Kuningas vastas
03.apr 2014
Tere! 4 päeva tagasi hakkas õhtul valutama vasakult ülevalt purihammas (surnud, pildi järgi korralikult ravitud) - niimoodi hoogudega, leevendas ainult külma veega loputamine. Laupäeva hommikul läksin erakorralisse. Valu hood olid...Tervist, ega siin miski muu eriti ei aita. Pühapäev juba võrdlemisi lähedal ja usun, et iga hetk peaks ka antibiootikumide toime kliiniliselt avalduma e peaks paremaks minema. Kui olukord on... loe edasi »
Merike küsis
01.apr 2014
hambaarst Ivo Ost vastas
02.apr 2014
Tere! Mul on terava tipuga silmahambad, kas neid oleks võimalik lihvida?Kui teravad tipud häirivad, saab loomulikult neid veidi lihvida ümaramaks. loe edasi »
Merlis küsis
31.mär 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
02.apr 2014
Tere. Ma käisin nädal aega tagasi tugevalt valutava hambaga Pärnus arsti juures. Ta pani hambale mürki, mis peaks närvi ära suretama ja ajutise plommi. Kuid plomm suuremas osas kukkus sama...Mul on võimatu kommenteerida. Soovitan Teil kiiresti uuesti hambaarsti poole pöörduda, sest lekkiv "mürk" hambast võib teatud juhul kahjustada ka ümbritsevaid kudesid ning põhjustada tõsiseid terviseprobleeme. loe edasi »
Merit küsis
31.mär 2014
endodont Vitali Gavrilin vastas
02.apr 2014
Tere! Minul siis selline mure 29. 01. 2014 lõpetati minuga juureravi. Nüüd närisin nätsu ja juureravi tehtud hamba juurest käis läbi terav valu. Täpselt selline tunne nagu oli enne juureravi...Tere Merit Ühekordne valuaisting ei saa automaatselt tähendada ebaõnnestunud juureravi. Soovitan pöörduda oma arsti juurde, et saaks seisundi üle vaadata ja hinnata kas teostatud juureravi oli efektiivne. Vastavalt võlaõigusseadusele ei... loe edasi »
Jane küsis
25.mär 2014
hambaarst Regina Kuningas vastas
27.mär 2014
Tere, mul juhtus paar päeva tagasi selline asi et üks suupool valutab ja peale kihva kõik hambad on lühemaks jäänud paistavad väiksemad (ainult ühelt poolt siis). See juhtus üleöö. Enne...Tervist, olemasoleva kirjelduse järgi on väga raske öelda millega konkreetselt tegu on. Tundub siiski, et siin võib mitu muret olla alates hambumuse probleemidest kuni hammaste krigistamiseni välja. Kui antud probleemiga... loe edasi »
Valts küsis
20.mär 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
25.mär 2014
Tere, käisin nädal tagasi hambaarsti juures, puuriti ja plommiti kuid peale seda kui tuimestussüsti mõju oli kadunud ei saanud ma enam selle poolega kus puuriti süüa midagi sest nii kui...See viitab kootumispingetele täidismaterjalis või lihtsalt hambapulbi e. hambanärvi ärritusele. Kindlasti soovitan esimesel võimalusel oma hambaarsti poole pöörduda, tuvastamaks, mida ette võtta, et tundlikkus kaoks. loe edasi »
Kadri küsis
20.mär 2014
hambaarst Ivo Ost vastas
24.mär 2014
tere! Möödunud suvel juhtus õnnetus nimelt kukkusin suuga väga halvasti ning kukkusin üpris ees oleva hamba killu välja ja üpris suure. Läksin tavahambaarsti juurde nad panid plommi, kuid see ei...Natuke jääb segaseks, mida siis lõpuks tehti selle hambaga? Kas juur on eemaldatud (hammas välja tõmmatud?)? Või käis jutt hambanärvist, et tehti juureravi? Kui hammast ei saa täidisega taastada tuleb... loe edasi »
Emile küsis
20.mär 2014
hambaarst Regina Kuningas vastas
24.mär 2014
Tere, umbes kaks kuud tagasi avastasin hambas augu, kuu tagasi tekkisid sinna mädapunnid ja tänaseks on suulagi ja vasakud igemed paistes, nägu on paistes, neelata on valus. Ei viibi hetkel...Tervist, Kui tegu on juba nii ulatusliku paistetusega ning samuti esineb suu avamise takistus, on aeg pöörduda arsti vastuvõtule. Siin enam kodus midagi ei tee ja mida varem Te abi... loe edasi »
Teele küsis
12.mär 2014
hambaarst Ivo Ost vastas
16.mär 2014
Tere! Alumine parempoolne 6. hammas oli devitaalne ja kaks korda juureravitud, põletik ei taandunud ja hammas eemaldati 1. märtsil 2014. Teinud läbi metronidazoli ja ospen 1000 kuuri. Täna on 12....Iga haav valutab ja nõuab aega paranemiseks. Kui põletikupõhjus, milleks oli antud juhul hammas, eemaldatud siis kaovad ka mingi aja pärast sümptomid ja luu ning limaskest taastub. Valu haavast võib... loe edasi »
Sandra küsis
11.mär 2014
hambaarst Regina Kuningas vastas
16.mär 2014
Mul on väga tõsine mure 08. 03. 2014 tõmmati mul tagumine hammas välja mis hakkas ise tasapisi lagunema. Hammas sai eemaldatud ja öösel hakkasid väga tugev valu võtsin valuvaigistavaid tablette,...Tervist, usun, et tegu on ikkagi põletikuga ja peaksite arsti vastuvõttule pöörduma, kas oma hambaarsti juurde või mõne hambaarsti poole, kes valuga patsiente samal päeval vastuvõttavad. Ei usu, et selle... loe edasi »
Sirje küsis
11.mär 2014
hambaarst Timo Paberit vastas
12.mär 2014
Mul tehti lõige põletikulise hamba juurde ja sealt algas "õuduste unenägu"- väljakannatamatu valu, teisel päeval sügavam lõige ja sellist valu ei oskand ette kujutada. Järgnes 3 antibiootikumi kuuri, tänaseks on...Keeruline kommenteerida. Mul puuduvad vajalikud materjalid- röntgenpildid ja varasem raviajalugu, mistõttu see kommentaar ei põhine diagnoosil või faktidel ja võib Teile anda vaid oletuslikku infot. "Lõua halvatus" võib olla tingitud... loe edasi »
Kalvi küsis
10.mär 2014
hambaarst Triin Kunsing vastas
12.mär 2014
Tere. Probleem siis nimelt selles, et 2a tagasi välja tõmmatud hamba kohal tuim valu, vähemalt tundub et on selle hamba kohal. Mis võib välja tõmmatud hamba kohas põhjustada valu või...Tere Kalvi, Suure tõenäosusega on valu põhjustatud kõrvalhambaga seotud probleemidest. Kui kõrvalhambale on tehtud juureravi, siis võib põhjuseks olla põletik kõrvalhamba juure all. Valu põhjuse väljaselgitamiseks soovitan pöörduda hambaarsti vastuvõtule.... loe edasi »
Magnus küsis
08.mär 2014
hambaarst Triin Kunsing vastas
10.mär 2014
Tere, tehti hammastest röntgenpilt ja sain plaadi peal endale ka. Küsimus aga selline: Mida tähendavad pildil nähtavad helevalged pildid hammastel? Mõnel lihtsalt täpike. Mõnel terve hamba pealmine serv, mõnel liigub...Tere Magnus! Valged laigud hammastel on täidised e. plommid. Rohkem kontrastsemad valged laigud on amalgaamtäidised e. hõbeplommid ning vähem kontrastsemad on valguskõvatuvad täidised. Kui mõnel hambal on näha ühte, kahte... loe edasi »
Kristel küsis
08.mär 2014
hambaarst Ivo Ost vastas
10.mär 2014
Tere, Mul on selline mure, et olen reisil ja juba kolm päeva on jube hambavalu, alumises reas kasvab tarkusehammas, aga juba ise näen ka, et see ei mahu suhu ära....Ega muud pole teha kui valuvaigistit võtta, kui päris paiste läheb siis ka antibiootikumi, kuid seda saaks ilmselt retseptiga, selleks aga tuleks arsti külastada. loe edasi »
Teija küsis
05.mär 2014
hambaarst Regina Kuningas vastas
09.mär 2014
Tere! Olen naine 42. Nõuka ajal suretatud ja juureravitud hambast murdus tükk söömise käigus aga valu ei teinud ta kunagi. Veebruaris näitasin hambaarstile, kes ilma röntgenita hakkas puurima, et eemaldada...Tervist, peale hamba eemaldamist võib haav veel mõned päevad valutada samuti võivad ka kõrval hambad hellad ja valulikud olla, see on normaalne. Valu korral kindlasti võtke valuvaigistit, kõik haavad paranevad... loe edasi »
Ljubov küsis
03.mär 2014
endodont Vitali Gavrilin vastas
04.mär 2014
Tere ! Umbes pool aastat tagasi käsin hambaarsti juures, kuna igemed olid punased ja veritsesid pesemise vahel. Hambaarst hakkas mulle täidiseid vahetama, õpetas pesemise tehnikat. Tegin nagu õpetati. Kuid igemepõletik...Tere Ljubov Tavaliselt kui on suus "punn" e. uuris kust vajutades väljub mäda viitab see põletikule hamba juure ümber. Põletiku põhjuseks ei ole süst, vaid bakterid juurekanalite sees. Juhul kui... loe edasi »
Auni küsis
02.mär 2014
hambaarst Triin Kunsing vastas
04.mär 2014
Tere. Mure järgmine. Kolm aastat tagasi tekkis korraks hästi tugev valu ülemisse vasakusse lõualuusse. Taandus tasapisi ära. Olen üle 50. a. vana ja tean mida hambavalu tähendab aga see oli...Tere Auni! Ilma hammast ja temast tehtud röntgenit nägemata on raske midagi väga täpselt arvata. Hambajuurte all on tõenäolselt põletik, mis ei ole allunud mingil põhjusel ravile. Üheks põhjuseks võivad... loe edasi »
1 2 3 4 5 6 ... 53
1-20 / 1057

Küsimustele vastavad:

Vitali Gavrilin, endodont

Vitali Gavrilin·Vastused (30)
·Esita küsimus
TÜ Endodontia resident
Töötab HanzaDent hambaravis

Jan Orn, hambaarst

Jan Orn·Vastused (201)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Timo Paberit, hambaarst

Timo Paberit·Vastused (371)
·Esita küsimus
1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Anneli Teesalu, hambaarst

Anneli Teesalu·Vastused (166)
·Praegu ei vasta
Lõpetanud Tartu Ülikooli 1999.a. Töötanud SA TÜK õppejõuna, Med&Dent ja Saks Hambaravis hambaarstina. Hetkel töötab Tähe Hambakliinikus Tartus.

Kristin Mitt, hambaarst

Kristin Mitt·Vastused (51)
·Esita küsimus
Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Marek Vink, hambaarst

Marek Vink·Vastused (729)
·Praegu ei vasta
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Ivo Ost, hambaarst

Ivo Ost·Vastused (546)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000
Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus
Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Reet Pallase, hambaarst

Reet Pallase·Vastused (377)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Regina Kuningas, hambaarst

Regina Kuningas·Vastused (74)
·Esita küsimus
Dr. Regina Kuningas töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Triin Kunsing, hambaarst

Triin Kunsing·Vastused (281)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Martin Martma, hambaarst

Martin Martma·Vastused (98)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik32-s hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja proteesimine ning esteetiline hambaravi. Ta on lõpetanud TÜ arstiteaduskonna. Osalenud täiendkursustel Eestis, Soomes Lätis ja Hispaanias.

Kristo Ivanov, hambaravi eriarst

Kristo Ivanov·Vastused (70)
·Esita küsimus
Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik Foorumi peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Triin Jagomägi, ortodont

Triin Jagomägi·Vastused (553)
·Esita küsimus
1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala.
1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics.
Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Kirsten Nigul, ortodont

Kirsten Nigul·Vastused (309)
·Esita küsimus
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Terje Altosaar, suuhügienist

Terje Altosaar·Vastused (226)
·Esita küsimus
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"