Hambaarst.ee › Vastab spetsialist › Hamba-, juure- ja igemeravi

Hamba-, juure- ja igemeravi

Hambavalu, hambaplommid, kaaries, juurekanalite põletiku põhjused ja ravi, igemete taandumine parodontiidi tagajärjel jne...
1 2 3 4 5 6 ... 58
1-20 / 1160
Ragnar küsis
20.jaan. 2016
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
21.jaan. 2016
Kas kuidagi on võimalik hambaarsti juurde minna kui mulle pandi breketid, aga plomm tuli ära ja hambas on auk mis vajaks parandamist?Tere, on küll võimalik. Mõned augud saab ka korda ilma breketite kaart eemaldamata. Kui aga tarvis, saab paranduse ajaks kaare eemaldada ja hiljem see tagasi panna. Tervitades, dr. Regina Kuningas-Ott... loe edasi »
Ülo küsis
18.jaan. 2016
hambaarst Ivo Ost vastas
21.jaan. 2016
Tere! Küsimus siis selline, et läksin hambavaluga arsti juurde (selline valu, et ei saanud enam magada öösel) ja selgus, et ühe hamba all põletik ja mäda. Puhastati juurekanalid ja pandi...Palavik võib kuid ei pruugi olla hambaga seotud. Kui palavik tingitud viirusnakkusest (gripp vms. ), siis ei aita ka antibiootikum sellisel juhul. Kaldun arvama et praegune palavik on siiski gripi... loe edasi »
Helina küsis
18.jaan. 2016
hambaarst Timo Paberit vastas
21.jaan. 2016
Tere Minul on mure paremal ülemise 6nda hambaga. Paar aastat tagasi hakkas see juureravi saanud hammas tugevalt valutama, siis kui hambaarstile jõudsin valutas juba paremal pool üleval kõik hambad. Kuuma...Tere! Kindlasti tasuks esmalt sel juhul nina-kõrva-kurguarsti poole pöörduda. Seda siis juhul, kui hambaarst on hamba üle vaadanud ning omalt poolt kõik ära teinud, mis võimalik. Selle piirkonna eripära ongi... loe edasi »
Eda küsis
15.jaan. 2016
hambaravi eriarst Kristo Ivanov vastas
25.jaan. 2016
Tere! Läksin esmaspäeval hambaarstile ja seal selgus, et kolm hammast on kahtlased, mis võivad juureravi vajada. Võttis siis esimese hamba ette, puuris kaariese ära ja ütles, et pildilt paistis olukord...Tere Eda! Küsimus jääb natukene lahtiseks. Järelikult läks Teil hästi, kui juureravi hammas ei vajanud - ehk kui jälgimisperiood saab läbi ning hammas on säilitanud vitaalsuse, piisab tõenäoliselt vaid hambatäidisest... loe edasi »
Kätlin küsis
14.jaan. 2016
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
15.jaan. 2016
Tere! Hambaarst ütles mulle paar päeva tagasi ühe liikuva hamba kohta, et see tuleb eemaldada kuna pole midagi teha. Sain ka kirurgile aja veebruarisse. Täna aga tuli pool sellest ära....Tervist, kui sealt igemest on põletikuline eksudaat dreneeritud, e. põletiku käigus tekkiv vedelik saab ilusti välja, ei tohiks asi väga hull olla. Teine asi on, kas ja kui mugav on... loe edasi »
Mailis küsis
13.jaan. 2016
hambaarst Triin Kunsing vastas
27.jaan. 2016
Tere! Mul tulid juurikad hambast ära ja igemed nüüd valutavad. Sooviksin teada mis ma tegema peaksin. Ma kardan väga hambaarsti ja raha ka hetkel pole.Tere Mailis, Hambavalu korral peaks siiski pöörduma hambaarsti vastuvõtule, et vähemalt teada saada, milles on probleem. Siis saab juba otsustada edasise ravi osas ja arutada selle maksumust ning erinevaid ravivõimalusi.... loe edasi »
Mirjam küsis
15.dets. 2015
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
20.dets. 2015
Tere, Alumisele purihambale on tehtud juureravi umbes kümme aastat tagasi (juba siis oli hammas plommitud seega võib arvata, et siis tehti juurte ümberravi). Hiljuti tehtud röntgenpilt näitab, et juure all...Tervist, juuretipu resektsiooni tõepoolest teostatakse siis kui tavaline juureravi ei anna soovitud tulemust e põletiku kolde paranemist ei toimu. Hammast sellisel juhul lahti ei puurita, siis selleks juhuks tavaliselt on... loe edasi »
Raili küsis
09.dets. 2015
hambaarst Triin Kunsing vastas
10.dets. 2015
Kuna kardan meeletult hambaarsti ja sellest ka minu mure hammastega. Alati viimase hetkeni. Nüüd vanemas eas tean et pean nad kõik korda tegema ja see läheb kalliks. Kuid hetkel mure...Tere Raili, Kirjelduse järgi tundub, et tõenäoliselt seda hammast päästa ei õnnestu ja hammas tuleks eemaldada ehk välja tõmmata. Kindlalt seda muidugi väita ei saa. Otsustada saab ikkagi arst, kes... loe edasi »
Pada küsis
06.dets. 2015
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
07.dets. 2015
Tere, Kevadel hakkas mul hammas tuikama ja arst tuvastas, et hamba juure all on põletik, avas põletikulise hamba ja pani ajutise plommi. Juulis käisin ja lasin teha x-ray pildi ja...Tervist, olles juba üle 10 aasta hambaraviga tegelenud, olen veendunud juureravi vajalikkuses. Ka endal on hammaskonnas juureravitud hambaid ja kui tekiks vajadus siis otsustaksin selle kasuks uuesti, sest olen korduvalt... loe edasi »
Riina küsis
06.dets. 2015
hambaarst Ivo Ost vastas
08.dets. 2015
Tervist! Tänan eelmise vastuse eest, aga peale esihammaste juurte traumeerivat eemaldamise tekkis uus probleem. Järgmisel päeval arstile minnes selgus, et osa juurest on sisse jäänud. Hambaarst urgitses tükikeste kaupa seda...Natuke keeruline vastata asja nägemata hea oleks panoraampilti vaadata et selgust saada, mis seal siis õieti toimub. Tavaliselt esihambajuurtega ei ole mingit suurt probleemi need suust eemaldada, eriti veel kui... loe edasi »
Riina küsis
02.dets. 2015
hambaarst Ivo Ost vastas
05.dets. 2015
Kas hambajuurepõletik võib pärssida tuimestussüsti mõju hamba eemaldamisel? Mul eemaldati täna kaks ülemist esihammast (õieti küll vaid juurt, sest peal polnud enam midagi juba aastaid - kandsin proteese). Vaatamata topelt-tuimestussüstile...Äge põletik ja mädakolle hamba ümber või all mõjutab kindlasti tuimestava süsti tugevust, otse mädakoldesse süst ei pruugi üldse mõjuda. Seetõttu ei tasu viivitada hammaste eemaldamisega mida nii kui nii... loe edasi »
Marko küsis
02.dets. 2015
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
07.dets. 2015
Tervist. Käisin mingi 5 aastat tagasi teie juures ravil Dentafixis. Saime kõik hambad korda. Paari aasta pärast hakkasid nad jälle lagunema ja ka parandatud hambad. Polnud võimalust jälle tulla, masu...Tervist, Marko, mäletan Teid väga hästi! Palun tulge konsultatsiooni, vaatame olukorra üle ja leiame Teile parima võimaliku lahenduse! Tervitades, dr. Regina Kuningas-Ott www. hanzadent. ee loe edasi »
Kerli küsis
29.nov. 2015
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
04.dets. 2015
Tere! Käisin eelmine nädal kergelt tuikava hambaga hambaarsti juures (hambas ka auk). Seal, siis pandi hambale mürk ja ajutine täidis, aga paar päeva hiljem hakkas hammas valutama ja oli kokku...Tervist, peale juurekanalite puhastamist võib hammas mõnda aega olla tundlik või valutada. Võtke valuvaigistit. Kui olukord muutub halvemaks pöörduge hambaarsti poole, kui on sama või läheb paremaks oodake rahulikult oma... loe edasi »
Olga küsis
22.nov. 2015
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
23.nov. 2015
Tere, peale kaariese parandamist (mõlemad suupooled, kolme augu parandamine korraga) ning narkoosi nõrgenemist ei saa enam süüa tavatoitu - nii kui miskit kõvem kui jogurt sattub parandatud kohale , tekkib...Tervist Olga, ei oska täpselt öelda millest antud probleem põhjustatud on, küll aga olen kindel, et tasuks asi üle vaadata ja valu põhjus leida. Tavaliselt hambad võivad olla tundlikud peale... loe edasi »
Kadi küsis
12.nov. 2015
hambaarst Ivo Ost vastas
18.nov. 2015
Kukkusin esihamba päris palju sissepoole ja peale kukkumist ehmatusega lükkasin selle esialgsesse asendisse tagasi(mul on suus breketid ja tänu neile jäi hammas suhu) ning käisin peale traumat röntgenis, kus öeldi...Hamba vitaalsust saab määrata ka hambaarsti juures, seda siis külma testiga või vitalomeetirga. Kuid kahjuks trauma puhul ei tea täpselt millal ja kas hamba närv võib surra (hammas devitaliseeruda), vahest... loe edasi »
Murelik küsis
11.nov. 2015
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
13.nov. 2015
Tere! Soovin taas esitada mõned küsimused oma 26ndal augustil esitatud ja 28ndal hambaarstilt R. Kuningas-Ottilt vastuse saanud küsimuse jätkuks http: //www. hambaarst. ee/spetsialist/7018 Olen käinud vahepeal mitme hambaarsti juures ja...Tervist, kui hambal on närvipõletik algstaadiumis, siis tõesti, ei pruugi röntgenpildil luulisi muutusi näha e. seda põletikku röntgenpildil lihtsalt ei näe. Lahti puurimise all mõeldakse hamba sees oleva pulbi ruumi... loe edasi »
Piret küsis
09.nov. 2015
hambaarst Ivo Ost vastas
11.nov. 2015
Tere! 15. 10 tehti igemeplastika, enne mida eemaldati ülemise lõualuu 5 hamba asemel oleva implantaadi kroon ja paigaldati ajutine metallkruvi. Probleem on valu - 10 päeva peale operatsiooni hakkas implantaadi...Valu põhjust selle kirjelduse järgi on raske tuvastada. Kõige targem oleks ennast näidata oma arstile kes antud operatsiooni teinud. Clorhexidin'i loputust võib kasutada 10 päeva jooksul, kui kauem sellega loputada... loe edasi »
Fred küsis
03.nov. 2015
hambaarst Timo Paberit vastas
05.nov. 2015
Tere. Neljapäevast peale on teinud mulle suurt mure mulle igemed. Nimelt haigestusin just tol päeval angiini, samuti hakkasid vasakpoolsed tagumised igemed paksemaks minema ja samuti raskendas söömist. Tänaseks on juba...Tere! Viirushaiguste korral vôivad tekkida lisaks probleemid igemetega. Enamasti kaasneb ka palavik ning lihaste-liigeste valulikkus ning suulimaskestale vôivad tekkida väikesed villid. Igemepôletiku pôhjus vôib peituda ka mujal, mistôttu oleks kindlasti... loe edasi »
Jüri küsis
01.nov. 2015
hambaarst Triin Kunsing vastas
11.nov. 2015
Tere Mure selles, et tagumises hambas auk sees. . täna see suureks läinud ja valu lööb juba silma koopani välja. Küsite, et miks ei ole läinud arsti juurde, sest eelmine...Tere Jüri, Kui on suur hirm hambaarsti ees, siis narkoosis hammaste ravimine on üks võimalus suu korda saada. Kahjuks ei ole mul võimalik töö maksumuse kohta midagi öelda kuna kõik... loe edasi »
Katreen küsis
28.okt. 2015
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
02.nov. 2015
Tere. Minul on selline mure, et reede õhtul hakkas mu hammas, mis varem oli tuiganud, põrguvalu tegema. Olin varasemalt pannud aja enda hambaarsti juurde, kuid see oli alles esmaspäeval. Kuna...Tervist, hammas võib olla valulik ja tundlik mõnda aega ka peale närvi amputatsiooni. Me helistame Teile ja proovime leida võimaluse visiidiks, et olukorda kuidagi leevendada. Parimate soovidega, dr. Regina Kuningas-Ott loe edasi »
1 2 3 4 5 6 ... 58
1-20 / 1160

Küsimustele vastavad:

Vitali Gavrilin, endodont

Vitali Gavrilin·Vastused (34)
·Esita küsimus
TÜ Endodontia resident
Töötab HanzaDent hambaravis

Triin Kunsing, hambaarst

Triin Kunsing·Vastused (321)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Ivo Ost, hambaarst

Ivo Ost·Vastused (581)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000
Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus
Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Kristin Laugus, hambaarst

Kristin Laugus·Vastused (75)
·Esita küsimus
Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Marek Vink, hambaarst

Marek Vink·Vastused (729)
·Praegu ei vasta
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Timo Paberit, hambaarst

Timo Paberit·Vastused (400)
·Esita küsimus
1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Anneli Teesalu, hambaarst

Anneli Teesalu·Vastused (166)
·Praegu ei vasta
Lõpetanud Tartu Ülikooli 1999.a. Töötanud SA TÜK õppejõuna, Med&Dent ja Saks Hambaravis hambaarstina. Hetkel töötab Tähe Hambakliinikus Tartus.

Regina Kuningas-Ott, hambaarst

Regina Kuningas-Ott·Vastused (133)
·Esita küsimus
Regina töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Reet Pallase, hambaarst

Reet Pallase·Vastused (377)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Jan Orn, hambaarst

Jan Orn·Vastused (213)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Martin Martma, hambaarst

Martin Martma·Vastused (98)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik32-s hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja proteesimine ning esteetiline hambaravi. Ta on lõpetanud TÜ arstiteaduskonna. Osalenud täiendkursustel Eestis, Soomes Lätis ja Hispaanias.

Kristo Ivanov, hambaravi eriarst

Kristo Ivanov·Vastused (105)
·Esita küsimus
Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Triin Jagomägi, ortodont

Triin Jagomägi·Vastused (593)
·Esita küsimus
1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala.
1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics.
Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Kirsten Nigul, ortodont

Kirsten Nigul·Vastused (362)
·Esita küsimus
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Terje Altosaar, suuhügienist

Terje Altosaar·Vastused (252)
·Esita küsimus
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"