Hambaarst.ee › Vastab spetsialist › Hamba-, juure- ja igemeravi

Hamba-, juure- ja igemeravi

Hambavalu, hambaplommid, kaaries, juurekanalite põletiku põhjused ja ravi, igemete taandumine parodontiidi tagajärjel jne...
1 2 3 4 5 6 ... 58
1-20 / 1147
Olga küsis
22.nov 2015
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
23.nov 2015
Tere, peale kaariese parandamist (mõlemad suupooled, kolme augu parandamine korraga) ning narkoosi nõrgenemist ei saa enam süüa tavatoitu - nii kui miskit kõvem kui jogurt sattub parandatud kohale , tekkib...Tervist Olga, ei oska täpselt öelda millest antud probleem põhjustatud on, küll aga olen kindel, et tasuks asi üle vaadata ja valu põhjus leida. Tavaliselt hambad võivad olla tundlikud peale... loe edasi »
Kadi küsis
12.nov 2015
hambaarst Ivo Ost vastas
18.nov 2015
Kukkusin esihamba päris palju sissepoole ja peale kukkumist ehmatusega lükkasin selle esialgsesse asendisse tagasi(mul on suus breketid ja tänu neile jäi hammas suhu) ning käisin peale traumat röntgenis, kus öeldi...Hamba vitaalsust saab määrata ka hambaarsti juures, seda siis külma testiga või vitalomeetirga. Kuid kahjuks trauma puhul ei tea täpselt millal ja kas hamba närv võib surra (hammas devitaliseeruda), vahest... loe edasi »
Murelik küsis
11.nov 2015
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
13.nov 2015
Tere! Soovin taas esitada mõned küsimused oma 26ndal augustil esitatud ja 28ndal hambaarstilt R. Kuningas-Ottilt vastuse saanud küsimuse jätkuks http: //www. hambaarst. ee/spetsialist/7018 Olen käinud vahepeal mitme hambaarsti juures ja...Tervist, kui hambal on närvipõletik algstaadiumis, siis tõesti, ei pruugi röntgenpildil luulisi muutusi näha e. seda põletikku röntgenpildil lihtsalt ei näe. Lahti puurimise all mõeldakse hamba sees oleva pulbi ruumi... loe edasi »
Piret küsis
09.nov 2015
hambaarst Ivo Ost vastas
11.nov 2015
Tere! 15. 10 tehti igemeplastika, enne mida eemaldati ülemise lõualuu 5 hamba asemel oleva implantaadi kroon ja paigaldati ajutine metallkruvi. Probleem on valu - 10 päeva peale operatsiooni hakkas implantaadi...Valu põhjust selle kirjelduse järgi on raske tuvastada. Kõige targem oleks ennast näidata oma arstile kes antud operatsiooni teinud. Clorhexidin'i loputust võib kasutada 10 päeva jooksul, kui kauem sellega loputada... loe edasi »
Fred küsis
03.nov 2015
hambaarst Timo Paberit vastas
05.nov 2015
Tere. Neljapäevast peale on teinud mulle suurt mure mulle igemed. Nimelt haigestusin just tol päeval angiini, samuti hakkasid vasakpoolsed tagumised igemed paksemaks minema ja samuti raskendas söömist. Tänaseks on juba...Tere! Viirushaiguste korral vôivad tekkida lisaks probleemid igemetega. Enamasti kaasneb ka palavik ning lihaste-liigeste valulikkus ning suulimaskestale vôivad tekkida väikesed villid. Igemepôletiku pôhjus vôib peituda ka mujal, mistôttu oleks kindlasti... loe edasi »
Jüri küsis
01.nov 2015
hambaarst Triin Kunsing vastas
11.nov 2015
Tere Mure selles, et tagumises hambas auk sees. . täna see suureks läinud ja valu lööb juba silma koopani välja. Küsite, et miks ei ole läinud arsti juurde, sest eelmine...Tere Jüri, Kui on suur hirm hambaarsti ees, siis narkoosis hammaste ravimine on üks võimalus suu korda saada. Kahjuks ei ole mul võimalik töö maksumuse kohta midagi öelda kuna kõik... loe edasi »
Katreen küsis
28.okt 2015
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
02.nov 2015
Tere. Minul on selline mure, et reede õhtul hakkas mu hammas, mis varem oli tuiganud, põrguvalu tegema. Olin varasemalt pannud aja enda hambaarsti juurde, kuid see oli alles esmaspäeval. Kuna...Tervist, hammas võib olla valulik ja tundlik mõnda aega ka peale närvi amputatsiooni. Me helistame Teile ja proovime leida võimaluse visiidiks, et olukorda kuidagi leevendada. Parimate soovidega, dr. Regina Kuningas-Ott loe edasi »
Veiko küsis
27.okt 2015
hambaarst Ivo Ost vastas
29.okt 2015
Tere. Küsimus selline, et käisin täna hambaarsti vastuvõtul tugeva igemepõletikuga. Tehti katki ja paigaldati kummiriba + nädalane antibiootikumite kuur. Aga kahjuks unustasin, kui kaua see kummiriba olema peab. Oskate te...Ilmselt avati abstess (mädakolle) ja haava pandi dreen (kummiriba). Dreeni tuleks haavas hoida 2-3 päeva. loe edasi »
Stella küsis
16.okt 2015
hambaarst Ivo Ost vastas
21.okt 2015
Minu hambad valutavad (vasakult nii ülemisest (4) kui ka alumisest (3) reast) ja on meeletult tundlikud külmale, kuumale ja isegi soolasele vist. Eelmisel aastal tõmmati välja tarkusemmas - vasakult, alt....Hambad võivad olla tundlikud üsna mitmel põhjusel: kas sügava kaariese-, tugeva kulumise, muul põhjustel kahjustatud (happeline kahjstus, traumad jne) hammaste või taandunud igemete ning paljastunud hambakaelte tõttu. Kaarioosed defektid tuleks... loe edasi »
O. küsis
15.okt 2015
hambaravi eriarst Kristo Ivanov vastas
18.nov 2015
Tere, külje peal olev hammas murdus ära. Oli ka juurepõletik ja ravisin selle ära. Mis oleks odavam variant sinna asemele panna, ei ole palju raha: kas ainult tihvtiga kroon on...Tere! Tänud küsimuse eest. Jah, saab ka fiiberpostiga. Fiiberposti peetakse tänaste raviseisukohtade kohaselt isegi paremaks oma mitte-rigiidse konstruktsiooni poolest. Kaua midagi suus vastu peab, on keeruline prognoosida. Kõik sõltub sellest,... loe edasi »
Margot küsis
14.okt 2015
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
16.okt 2015
Tere, Käisin hammaste fotovalgendusel, kõik oli esimesel päeval ilus, teisel päeval oli tunda vähest hammaste tundlikkust, kuid nüüd kolmandal päeval on igemed nii valusad, et valu tõttu ei saa ei...Tervist, valu saab leevendada valuvaigistitega nagu ibuprofeen ja paracetamol. Kui valu on selline, et süüa ei saa, soovitan siiski pöörduda hambaarsti konsultatsioonile. Tervitades, dr. Regina Kuningas-Ott www. hanzadent. ee loe edasi »
Kadi küsis
08.okt 2015
hambaravi eriarst Kristo Ivanov vastas
12.okt 2015
Tere! Nädal tagasi, 30. 09. 15, eemaldati mul alumine tarkusehammas. Pärast operatsiooni olid kolm päeva tugevad valud. Suud ei loputanud esimesel päeval. Teisest päevast alates hakkasin suud õrnalt loputama kloorheksidiini...Tere Kadi! Tõsi ta on, et pärast hamba eemaldamist võib tekkida olukord, kus verehüüve hambasombust eemaldub ning seejärel jääb haav seest tühi ning tegemist on hambasombus lihtsamalt öeldes paljastunud lõualuuga.... loe edasi »
Airi küsis
08.okt 2015
hambaarst Kristin Laugus vastas
21.okt 2015
Tere, kannatasin terve nädalavahetuse tohutut hambavalu, tegu on surnud ja põletikulise hambaga, sain läbi elava järjekorra hambaarsti juurde, et hammas eemaldada. Seda ta teha ei tahtnud, kuna ma asendan hamba...Tere Airi, erakorraliste küsimuste korral soovitan pöörduda oma hambaarsti poole. Heade soovidega, dr. Kristin Laugus Kliinik32 loe edasi »
Eleri küsis
05.okt 2015
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
10.okt 2015
Kas põletikulist hammast, millele oli juba eelnevalt juureravi tehtud tohib välja tõmmata või peaks esmalt põletiku ravi tegema (antibiootikumide näol)? Üks näopool paistes ja valu kiirgas kõrva ning kurku, neelata...tervist, siin ei ole ühest õiget vastust kas tuleb teha nii või naa, kui arst otsustas antud hamba eemaldada, järelikult oli see antud olukorras vajalik. Põletiku taandumine võtab mitu päeva... loe edasi »
Tõnis küsis
25.sept 2015
hambaarst Kristin Laugus vastas
30.sept 2015
Tere! Mul on kõik tarkusehambad välja kasvanud aga ei ole neid eemaldada lasknud, kuna ei ole näinud vajadust. Valu nad ei tee ja probleeme ei tekita. Olen 25. Hambaarsti juures...Tere Tõnis, kui tarkusehambad on täielikult suhu lõikunud, nad Teile kaebusi ei põhjusta ning pääsete neid korralikult puhastama, siis niisama neid eemaldada ei tule. Heade soovidega, dr. Kristin Laugus Kliinik32 loe edasi »
Tauri küsis
14.sept 2015
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
18.sept 2015
Tere, Probleem hambaga millega algasid probleemid juba 4-5 aastat tagasi. Hambas on auk ning sinna on pandud plomm. 4-5 aastat tagasi hakkas hammas valutama. Läksin arsti juurde ning seal öeldi,...Tervist, suure tõenäosusega on Teil hamba all krooniline põletik, mis aeg ajalt ägestub. Siis võtate rohtu ja sümptomaatika (kaebused) taandub, aga ega see põletik sealt luu seest, hamba alt kuhugi... loe edasi »
Kelly küsis
30.aug 2015
suuhügienist Terje Altosaar vastas
11.sept 2015
Tere! Nädal tagasi käisin ülahammastelt hambakivi eemaldamas. Mitte lihtsalt, vaid süvitsi. Nüüd on nädal aega aga vasakult poolt valutanud. Valu on teistugune kui tavalise hambavalu puhul. Tuleb ja läheb. Vahel...Tere Kelli Kahjuks on üheselt raske leida vastust teie murele. Peale igemeravi on tavaline, et paranemine kestab kuni 10 päeva. Oluline on jälgida suuhügieeni isegi ebameeldivuse korral. Ei tohiks ka... loe edasi »
Murelik küsis
26.aug 2015
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
28.aug 2015
Tere! Mul oli ühel hambal prooviplomm peaaegu 1/3 minu elueast ja ükskord arvas arst, et võiks selle nüüd välja vahetada pärisplommi vastu. Saigi siis nii tehtud. Aga nüüd tunnen juba...Tervist, ei ole kindlat reeglit millal peaks "prooviplommi" "päris" plommi vastu välja vahetama. Prooviplomme on ka erinevaid jne siin kohal tuleb lähtuda sellest kas hamba ravi on lõpetatud või mitte,... loe edasi »
Demi küsis
26.aug 2015
hambaarst Triin Kunsing vastas
28.aug 2015
Tere! Olen 19-aastane neiu ja probleem on parempoolse lõualiigesega. Söömisel naksub väga kõvasti ning ka tavalises olekus on paremal pool ebamugav tunne, vahel järsemaid liigutusi suuga tehes võib minna ka...Tere Demi, Lõualiigesega seotud probleemid on keerukad ja alati ei leia ühest põhjust, millest liigesprobleemid tekkinud on. Kindlasti mängib olulist rolli hambumus. Olulised on nii puuduvad hambad, kulunud hambad, ruumipuuduses... loe edasi »
Karol küsis
23.aug 2015
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
24.aug 2015
Tere, Minul eemaldati 5 päeva tagasi alumine tarkusehammas, protseduur läks ladusalt. 3. päeval pärast hamba eemaldamist hakkasin tundma halba maitset suus ja lõug oli valulik. Pöördusin arsti juurde tagasi ja...Tervist, võtke loputamist vähemaks, piisab ainult soolavee lahusega loputamisest 2 korda päevas, üle loputamine head ei tee. Ärge igeme peale midagi laske, las see haavakoht rahulikult paraneb, mida vähem te... loe edasi »
1 2 3 4 5 6 ... 58
1-20 / 1147

Küsimustele vastavad:

Vitali Gavrilin, endodont

Vitali Gavrilin·Vastused (34)
·Esita küsimus
TÜ Endodontia resident
Töötab HanzaDent hambaravis

Triin Kunsing, hambaarst

Triin Kunsing·Vastused (312)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Ivo Ost, hambaarst

Ivo Ost·Vastused (577)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000
Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus
Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Regina Kuningas-Ott, hambaarst

Regina Kuningas-Ott·Vastused (119)
·Esita küsimus
Regina töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Kristin Laugus, hambaarst

Kristin Laugus·Vastused (72)
·Esita küsimus
Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Reet Pallase, hambaarst

Reet Pallase·Vastused (377)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Anneli Teesalu, hambaarst

Anneli Teesalu·Vastused (166)
·Praegu ei vasta
Lõpetanud Tartu Ülikooli 1999.a. Töötanud SA TÜK õppejõuna, Med&Dent ja Saks Hambaravis hambaarstina. Hetkel töötab Tähe Hambakliinikus Tartus.

Martin Martma, hambaarst

Martin Martma·Vastused (98)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik32-s hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja proteesimine ning esteetiline hambaravi. Ta on lõpetanud TÜ arstiteaduskonna. Osalenud täiendkursustel Eestis, Soomes Lätis ja Hispaanias.

Marek Vink, hambaarst

Marek Vink·Vastused (729)
·Praegu ei vasta
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Timo Paberit, hambaarst

Timo Paberit·Vastused (397)
·Esita küsimus
1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Jan Orn, hambaarst

Jan Orn·Vastused (213)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Kristo Ivanov, hambaravi eriarst

Kristo Ivanov·Vastused (100)
·Esita küsimus
Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Kirsten Nigul, ortodont

Kirsten Nigul·Vastused (359)
·Esita küsimus
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Triin Jagomägi, ortodont

Triin Jagomägi·Vastused (587)
·Esita küsimus
1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala.
1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics.
Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Terje Altosaar, suuhügienist

Terje Altosaar·Vastused (252)
·Esita küsimus
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"