Hambaarst.ee › Vastab spetsialist › Hamba-, juure- ja igemeravi

Hamba-, juure- ja igemeravi

Hambavalu, hambaplommid, kaaries, juurekanalite põletiku põhjused ja ravi, igemete taandumine parodontiidi tagajärjel jne...
1 2 3 4 5 6 ... 59
1-20 / 1173
Annika küsis
24.apr. 2016
hambaarst Kristin Laugus vastas
27.apr. 2016
Tere! Nädal aega tagasi vahetati mul alumisel purihambal täidis. Pärast ravi on aga hamba ümbrus tundlik, ige on hamba ääres õrn ja peale vajutades veritseb, samuti on tekkinud väike valge...Tere Annika, sügavate täidiste asetamise järgselt võivad hambad tundlikuks muutuda. Pöördumatu närvikahjustuse korral võib areneda ka hambanärvi põletik, mille puhul on näidustatud juureravi alustamine. Soovitan pöörduda oma hambaarsti juurde, kes... loe edasi »
Riina küsis
21.apr. 2016
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
27.apr. 2016
Tere! Käisin 2 päeva tagasi hambaoperatsioonil, tõmmati välja risti kasvanud alumine tarkusehammas. Kõik paraneb ilusti, kuid mul on väike ebakindlus seoses tuima keelega. Nimelt on mul pool keelest, see osa...Tervist, reeglina taastub närvi tundlikkus kohe peale tuimestuse toime möödumist e. siis umbes paari kolme tunni möödudes. Tarkusehamba eemaldamine võib olla küllalt keeruline kirurgiline protseduur. Ning selle käigus võib kudedesse... loe edasi »
Karin küsis
17.apr. 2016
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
20.apr. 2016
Tere! Hambale, millele tahan krooni paigaldada , on tehtud juureravi nii umbes 15 aastat tagasi. Röntgenpilt aga näitab, et juurekanalid pole kõik lõpuni täidetud ning arst leidis, et teha tuleks...Tervist, alati on hea kui juureravi on korrektne. Kui siin on juba arsti poolt juureravi alustatud (" juuri ta ise lahti ei saanud ") siis nii või naa tuleb see... loe edasi »
Kadi küsis
05.apr. 2016
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
11.apr. 2016
Tere, mis võib olla põhjuseks, et viimasel ajal hambad on väga väga tundlikud? Viimased nädal aega umbes ülemised esihambad koguaeg nagu valutaks.Tervist, põhjuseid võib olla mitu külmetushaigusest kuni hamba närvi põletikuni välja. Täpsemalt saab probleemi põhjuse välja selgitada kui pöörduda hambaarsti vastuvõtule. Tervitades. dr. Regina Kuningas-Ott www. hanzadent. ee loe edasi »
Mari küsis
31.märts 2016
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
05.apr. 2016
Mulle tehti üleeile juureravi (varasemalt suretatud hambale) ja eile õhtul läks valu üsna tugevaks. Kas praeguses staadiumis on see normaalne? Valu vastu olen võtnud Ibustari, aga ühest ei piisa. Mida...Tervist, peale juureravi hammas võib valutada. Kui tegu on tugeva valuga tuleks pöörduda ikka hambaarsti juurde abi saamiseks. tervitades, dr. Regina Kuningas-Ott www. hanzadent. ee loe edasi »
Joonas küsis
28.märts 2016
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
29.märts 2016
Tere. Mure selline et pöördusin hambaarstile murega et tarkusehambas on suur auk ja hammas hakkas väga tugevalt valutama, ehk siis terve suu tuikas ja hammas ise oli üleni hell. Käisin...Tervist, hakake antibiootikumi kasutama ja pöörduge arsti juurde. dr. Regina Kuningas-Ott www. hanzadent. ee loe edasi »
Mariliis küsis
20.märts 2016
hambaarst Triin Kunsing vastas
27.märts 2016
Tere, olen kuulnud sellist asja et see kellel on hammaste olukord väga hull ja eluohtlik sellel on võimalus tasuta ravi saada!? Kas see vastab tõele? Ja kui on nii siis...Tere Mariliis, Eluohtlikuks loetakse situatsioone, kus hammastest tingitud põletik on muutunud nii laiaulatuslikuks, et ohustab inimese tervist. Sellisel juhul kaasneb kindlasti ka valu, turse jne. Kui hambad on ümbritsetud põletikukoldega,... loe edasi »
Geti küsis
18.märts 2016
hambaarst Kristin Laugus vastas
21.märts 2016
Tere, 3 päeva tagasi tehti juureravi ja pandi ajutine täidis. Pärast seda on püsivalt olnud selline "suruv" tunne, otseselt ei valuta, on küll hell, aga pidevalt tahaks justkui hambaid tugevalt...Tere, peale juureravi teostamist võib taoline ebamugavustunne tekkida. Kui see tunne ajas vähemaks ei jää ja pigem suureneb, siis võib selle murega oma raviarsti juurde ennast näitama minna. Heade soovidega,... loe edasi »
Laura küsis
17.märts 2016
hambaarst Timo Paberit vastas
22.märts 2016
Tere minul mure igemetega käisin ka arsti juures tehti hambakivi eemaldamine, sõin antibiootikume kuid paremal pool on ige nii õhuke vasakul pool korras. Seal kus ige õhuke on justkui valged...Tere! Selle kirjelduse põhjal on keerukas nõu anda. Igal juhul oleks vajalik nende probleemidega uuesti hambaarsti poole pöörduda. Igemete tundlikkus võib olla seotud teostatud protseduuriga kuid Teie kirjast ei selgu,... loe edasi »
Ivar küsis
16.märts 2016
hambaarst Triin Kunsing vastas
20.märts 2016
Tere kåsimus selline et eile 15. 03 tõmmati tagant teine hammas välja ja nyyd seal hirmus suur auk kas pean seda auku kuidagi ise ravima ka või loputama siit lugesin...Tere Ivar, Tõenäoliselt olete juba oma murele lahenduse saanud. Soola lahusega võib tõepoolest suud loputada ning valu korral võtta valuvaigistit (ibuprofeni või paratsetamooli). Kui valu on väga tugev või tekib... loe edasi »
E. küsis
26.veebr. 2016
hambaarst Triin Kunsing vastas
02.märts 2016
Tere, Jaanuari kuus alustati mul kõige tagumise purihamba juureravi. 20. jaanuaril tehti kanalite laiendamine ja pandi ajutine täidis. Kahjuks töö tõttu lükkus nüüd uus hambaarsti visiit edasi. Tahtsin uurida, kas...Tere, Kui ajutine täidis hambal ilusti püsib, siis pole põhjust muretsemiseks. Kõike head soovides, Triin Kunsing loe edasi »
Mare küsis
23.veebr. 2016
hambaravi eriarst Kristo Ivanov vastas
14.märts 2016
Kuidas eemaldatakse kirurgiliselt juurekild? Käisin arstil täna ja pidime ülalõuast eemaldama juurekillu, kuid see on kattunud igemega ja sinna on tekkinud põletik. Sain antibiootikumi kuuri ja öeldi, et see tuleb...Tere! Karta vaja ei ole. Süstelahused mõjuvad ilusasti tänapäeval. Kirurgiline eemaldamine; korrektsuse mõttes olgu öeldud, et mistahes hamba eemaldamine on kirurgiline protseduur, kuid Teie juhtumi puhul on vaja hambaosa eemaldada... loe edasi »
Siiri küsis
18.veebr. 2016
hambaarst Timo Paberit vastas
29.veebr. 2016
Tere Mul on küsimus seoses juureraviga, nimelt avastas hambaarst minu alumise hambarea lõpus (üks hammas ennem tarkusehammast) hamba, millel oli 2 auku (eeldas puurimist-lõualuu sai haiget) ning arst alustas närvide...Mul on keeruline kommenteerida, sest ma ei tea, mida täpselt juurekanalis kasutati või mida kolleeg täpsemalt tegi ning milline oli diagnoos. Loodan, et hambas ei kasutatud arseeniga ravimit, sest see... loe edasi »
Ragnar küsis
20.jaan. 2016
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
21.jaan. 2016
Kas kuidagi on võimalik hambaarsti juurde minna kui mulle pandi breketid, aga plomm tuli ära ja hambas on auk mis vajaks parandamist?Tere, on küll võimalik. Mõned augud saab ka korda ilma breketite kaart eemaldamata. Kui aga tarvis, saab paranduse ajaks kaare eemaldada ja hiljem see tagasi panna. Tervitades, dr. Regina Kuningas-Ott... loe edasi »
Ülo küsis
18.jaan. 2016
hambaarst Ivo Ost vastas
21.jaan. 2016
Tere! Küsimus siis selline, et läksin hambavaluga arsti juurde (selline valu, et ei saanud enam magada öösel) ja selgus, et ühe hamba all põletik ja mäda. Puhastati juurekanalid ja pandi...Palavik võib kuid ei pruugi olla hambaga seotud. Kui palavik tingitud viirusnakkusest (gripp vms. ), siis ei aita ka antibiootikum sellisel juhul. Kaldun arvama et praegune palavik on siiski gripi... loe edasi »
Helina küsis
18.jaan. 2016
hambaarst Timo Paberit vastas
21.jaan. 2016
Tere Minul on mure paremal ülemise 6nda hambaga. Paar aastat tagasi hakkas see juureravi saanud hammas tugevalt valutama, siis kui hambaarstile jõudsin valutas juba paremal pool üleval kõik hambad. Kuuma...Tere! Kindlasti tasuks esmalt sel juhul nina-kõrva-kurguarsti poole pöörduda. Seda siis juhul, kui hambaarst on hamba üle vaadanud ning omalt poolt kõik ära teinud, mis võimalik. Selle piirkonna eripära ongi... loe edasi »
Eda küsis
15.jaan. 2016
hambaravi eriarst Kristo Ivanov vastas
25.jaan. 2016
Tere! Läksin esmaspäeval hambaarstile ja seal selgus, et kolm hammast on kahtlased, mis võivad juureravi vajada. Võttis siis esimese hamba ette, puuris kaariese ära ja ütles, et pildilt paistis olukord...Tere Eda! Küsimus jääb natukene lahtiseks. Järelikult läks Teil hästi, kui juureravi hammas ei vajanud - ehk kui jälgimisperiood saab läbi ning hammas on säilitanud vitaalsuse, piisab tõenäoliselt vaid hambatäidisest... loe edasi »
Kätlin küsis
14.jaan. 2016
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
15.jaan. 2016
Tere! Hambaarst ütles mulle paar päeva tagasi ühe liikuva hamba kohta, et see tuleb eemaldada kuna pole midagi teha. Sain ka kirurgile aja veebruarisse. Täna aga tuli pool sellest ära....Tervist, kui sealt igemest on põletikuline eksudaat dreneeritud, e. põletiku käigus tekkiv vedelik saab ilusti välja, ei tohiks asi väga hull olla. Teine asi on, kas ja kui mugav on... loe edasi »
Mailis küsis
13.jaan. 2016
hambaarst Triin Kunsing vastas
27.jaan. 2016
Tere! Mul tulid juurikad hambast ära ja igemed nüüd valutavad. Sooviksin teada mis ma tegema peaksin. Ma kardan väga hambaarsti ja raha ka hetkel pole.Tere Mailis, Hambavalu korral peaks siiski pöörduma hambaarsti vastuvõtule, et vähemalt teada saada, milles on probleem. Siis saab juba otsustada edasise ravi osas ja arutada selle maksumust ning erinevaid ravivõimalusi.... loe edasi »
Mirjam küsis
15.dets. 2015
hambaarst Regina Kuningas-Ott vastas
20.dets. 2015
Tere, Alumisele purihambale on tehtud juureravi umbes kümme aastat tagasi (juba siis oli hammas plommitud seega võib arvata, et siis tehti juurte ümberravi). Hiljuti tehtud röntgenpilt näitab, et juure all...Tervist, juuretipu resektsiooni tõepoolest teostatakse siis kui tavaline juureravi ei anna soovitud tulemust e põletiku kolde paranemist ei toimu. Hammast sellisel juhul lahti ei puurita, siis selleks juhuks tavaliselt on... loe edasi »
1 2 3 4 5 6 ... 59
1-20 / 1173

Küsimustele vastavad:

Vitali Gavrilin, endodont

Vitali Gavrilin·Vastused (34)
·Esita küsimus
TÜ Endodontia resident
Töötab HanzaDent hambaravis

Ivo Ost, hambaarst

Ivo Ost·Vastused (581)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000
Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus
Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Anneli Teesalu, hambaarst

Anneli Teesalu·Vastused (166)
·Praegu ei vasta
Lõpetanud Tartu Ülikooli 1999.a. Töötanud SA TÜK õppejõuna, Med&Dent ja Saks Hambaravis hambaarstina. Hetkel töötab Tähe Hambakliinikus Tartus.

Timo Paberit, hambaarst

Timo Paberit·Vastused (404)
·Esita küsimus
1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Reet Pallase, hambaarst

Reet Pallase·Vastused (377)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Regina Kuningas-Ott, hambaarst

Regina Kuningas-Ott·Vastused (141)
·Esita küsimus
Regina töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Marek Vink, hambaarst

Marek Vink·Vastused (729)
·Praegu ei vasta
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Martin Martma, hambaarst

Martin Martma·Vastused (98)
·Praegu ei vasta
Töötab Kliinik32-s hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja proteesimine ning esteetiline hambaravi. Ta on lõpetanud TÜ arstiteaduskonna. Osalenud täiendkursustel Eestis, Soomes Lätis ja Hispaanias.

Jan Orn, hambaarst

Jan Orn·Vastused (214)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Triin Kunsing, hambaarst

Triin Kunsing·Vastused (329)
·Esita küsimus
Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Kristin Laugus, hambaarst

Kristin Laugus·Vastused (78)
·Esita küsimus
Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Kristo Ivanov, hambaravi eriarst

Kristo Ivanov·Vastused (108)
·Esita küsimus
Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Kirsten Nigul, ortodont

Kirsten Nigul·Vastused (372)
·Esita küsimus
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Triin Jagomägi, ortodont

Triin Jagomägi·Vastused (602)
·Esita küsimus
1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala.
1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics.
Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Terje Altosaar, suuhügienist

Terje Altosaar·Vastused (259)
·Esita küsimus
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"