Küsimus nr 8627

Tõnu küsis (5. märts 2024)
Tere

Mulle pandi 2 kuud tagasi suhu kõik kroonid puuriti algul 8 juurt aga peale kroonimist terve 6 nädalat oli meeletu valu ja hammustada ei saanud.

2 nädalat tagasi käisin uuesti. Nädalaga eemaldati kroonid ja siis puuriti terve suu juured ja pandi uued kroonid peale. See tundlikus kadus ja meeletu valu ka.

Kuid nädal on nüüd uued kroonid peal olnud ja 2 päeva tagasi tuli taas valu. Aga täna on valu juba kannatamatu paremas alalõuas ja paistes on põsk veidi. Palavikku ei ole, verd ei tule ja igemed on ilusad muidu.

Kas see on normaalne, et lampi meeletult valutama hakkavad?

Kliinikust öeldi et kuu aega võib olla valu aga et nii meeletu kannatamatu valu ja paistetus?
Ivo Ost vastas (2024-03-07 22:27)
Jutust ei saa kahjuks aru mida seal juurtes "puuriti" ja siis hiljem veel "puuriti".
Valu võib viidata kas pulpiidile (hambasäsi põletik) või periodontiidile (juurealune põletik). Kui miskit paistes, siis võib kahtlustada periodontiiti ja abstsessi, kuid ilma röntgenpildita kindlat diagnoosi ei saa panna.
Kui hamba juure all põletik (periodontiit), tuleks teha juureravi, kui seda ei ole võimlik teha tuleks hammas eemladada. Põletikulised hambad tavaliselt ravitakse enne kroonimist.
Üldjuhul ei tohiks midagi valutada pele kroonide asetamist, võib olla tundlikkus mingit aega kui kroonid tehtud elusatele hammastele, kuid see ei kesta piakalt ja rahuneb maha üsna kiiresti, samuti ei tohiks midagi paiste minna.
Soovitan oma probleemidega tagasi pöörduda kliinikusse kus ravi- ja proteesimine tehtud.


Ivo Ost Ivo Ost, hambaarst

Töökoht: Stomms OÜ, Punane 14A-312. Erialased huvid: implantoloogia, proteesimine, kirurgia, ravi.

Seotud asutustega:
· Lumi Dental (Postimaja Hambakliinik) Narva mnt 1, Tallinn
· Stomms OÜ Punane 14A, kab. 312 (3. korrus), Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.