Küsimus nr 926

Karmo küsis (1. dets 2003)
LP.dr.Vink. Kuidas siis on võimalik teada saada, kas hambas on põletik ja kas see on välja ravitud või tahab veel ravimist? Jutt oli, et hellale hambale tehti juuretäidis, rohtu oli vahetatud à 3 korda. Kas liigne rohuvahetamine ja puhastamine võib ka hellust ja valulikkust põhjustada? Jutt käib 2 esihambast. Koed on ilusad arsti jutu järgi aga sümptomid ei ole nii "ilusad". Närv tõmmati välja. Tänan vastus eest.
Marek Vink vastas (2003-12-03 08:59)
Valulikkus on põletiku sümptom. Mis põletikku põhjustab, on juba keerulisem küsimus. Tavaliselt on selleks bakteriaalne infektsioon. Võimalik, et hamba (kõrval)kanalisse, kuhu instrumendiga ei pääse, on jäänud põletikus vaevlevat närvikude. Aga põletiku põhjus võib olla ka vastus mingile muule, kui bakteriaalsele ärritusele. Näiteks ülekoormusele hambumuses, juurekanali instrumendi põhjustatud traumale vms. Kuna virtuaalselt seda probleemi diagnoosida ega leevendada pole võimalik, saan soovitada ainult mõne füüsilise hambaarsti poole pöörduda.
Marek Vink Marek Vink, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Seotud asutusega:
· Al Mare Hambakliinik Vabaõhumuuseumi tee 2A, Tallinn