Küsimus nr 883

Miina küsis (4. nov 2003)
Pesen hambaid igal hommikul ja õhtul, kuid päeva peale hakkab ikagi suu haisema. Arvasin varem, et asi on seentõves. Olen nüüd kaks korda ravinud seentõbe suukaudselt manustava tabletiga aga halb hingeõhk ei kao.
Hammastes auke ei ole, kuid pesemise ajal nühin igemed verele ka pehme hambaharjaga. Keel on kaetud valge katuga, mida hommikus pesemise käigus hammastega annab maha kraapida. Mida teha, et halb hingeõhk kaoks ja igemed ei veritseks?
hambaarst Marek Vink vastas (10. nov 2003)
Marek Vink Kirjeldatud on tavalisi igemepõletiku sümptomeid, milleks on igemeveritsus ja halb hingeõhk. Selle põhjustajaks on igemeservades ja igemetaskus pesitsevad bakterid (mitte seened). Kui tegemist on pehme katuga, siis aitab adekvaatne suuhügieen, mis lisaks õige tehnikaga harjamisele peab sisaldama ka abivahenditega (hambaniidi ja/või hambavaheharjaga) hammaste vaheliste kontaktpindade puhastamist. Ning kindlasti on abiks ka keele pinna puhastamine kaabitsaga. Mineraliseerunud katu (hambakivi) puhastamiseks tuleb pöörduda hambaarsti vastuvõtule, kes aitab välja valida ka sobiva abivahendi hammaste vahe puhastamiseks.
Vaata, mida Marek Vink on vastanud teistele küsimustele
Marek Vink
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president
Seotud asutusega:
· Al Mare Hambakliinik Vabaõhumuuseumi tee 2A, Tallinn