Küsimus nr 8615

Juta küsis (3. veebr 2024)
Tere.
Kas on võimalik 3-sel sillal ( keskel väljatõmmatud hammas ja mõlemal pool kroonid) vahetada eespool olev kroon, mille ige on alla vajunud. Või arst tegi vea, kuna ei katnud hambajuurt korralikult. Igeme siirdamine on välistatud, sest limaskest on õhuke ja võib rebeneda.
Lisan selfi. Kui vaja püüan lasta kellelgi teha parema pildi. Ei ole ju võimalik, et kogu sild tuleb uus teha, see on ju pankrott.

Tänud vastamast.
Regina Kuningas-Ott vastas (2024-02-05 12:42)
Tervist,

kui inimesel on ige õhukene siis see kipub ajaga alla minema, see on paratamatus. Tee see kroon kui pikk iganes, ikka mõne aja pärast on ige taandunud. Siinkohal aitab igeme siirdamine, see, et olemasolev ige on õhukene ei ole takistuseks. Vaevalt, et seda paljastunud juurt igemega taas katta saab, aga igeme saab paksemaks igal juhul ja siis ei taandu see juba nii lihtsasti.
Üksikut krooni silla sees vahetada ei saa. Kui on soov säilitada sild algsel kujul siis tuleb vana maha võtta ja teha uus. Sillad ei käi juppideks lahti ja üksikut elementi seal ilma neil lõhkumata vahetada pole võimalik.
Soovitan kaebuse lahendamiseks ikkagi igeme siirdamist, seda nii arvestades nii hamba ja igeme tervist kui ka rahalises mõttet.

Parimate soovidega,

dr. Regina Kuningas-Ott
www.hanzadent.ee

Regina Kuningas-Ott Regina Kuningas-Ott, hambaarst

Regina töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Seotud asutusega:
· HanzaDent Hambaravi Paldiski mnt 9, Tallinn