Küsimus nr 8527

Kai küsis (24. sept 2023)
Tere. Küsimus: kas tugeva valufooni "tagasitulek" on antud olukorras loomulik (luu kasvab, "äärmiseks" jäänud hambal on suur koormus mäludes)? - Taust: 17. juulil 2023 eemaldas kirurg kolme hamba juured, sh tarkusehammas ( all, vasakul). Põhjus: sild lagunes, taastamine võimatu. Sain 5-päevase antibiootikumi-kuuri, implantaatide paigaldamise aeg sai novembri algusesse. - Tugev valu oli: umbes 10 päeva, valuvaigistid toimisid piiratud ulatuses. - Mõõdukas valu kestis igapäevselt umbes kuu aega. Edasi on nö tugeva valu perioodid siiani. Poolteist nädalat vahet. Nüüd on uuesti üsna tugeva valu periood alanud: vasaku lõualuu ja kukla piirkonnas (pigem kraniaalnärve mööda); tugevalt on valulik nö äärmiseks jäänud hamba piirkod. Kas see on loomulik taastumise protsess, mis võtabki aega. Või peaksin oma hambaarsti informeerima? Praegu valu ei allu valuvaigistitele. Tänuga, murelik Kai
Ivo Ost vastas (2023-09-24 21:59)
Tavaliselt haavad ei valuta nii pikalt, ja kuu ajaga võiks olla suhtelislt paranenud juba kõik. Võib olla valutab midagi muud, e. võib seal piirkonnas olle veel mõni põletikuline hammas. Või on jäänud haava mingi juure tükk vms. Võiks teha uue pildi ja vaadata.
Soovitan pöörduda oma arsti poole valu põhjuse välja selgitamiseks.
Ivo Ost Ivo Ost, hambaarst

Töökoht: Stomms OÜ, Punane 14A-312. Erialased huvid: implantoloogia, proteesimine, kirurgia, ravi.

Seotud asutustega:
· Lumi Dental (Postimaja Hambakliinik) Narva mnt 1, Tallinn
· Stomms OÜ Punane 14A, kab. 312 (3. korrus), Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.