Küsimus nr 848

Indrek küsis (16. okt 2003)
Mis moodi täpsemalt ravi lõppedes breketeid eemaldatakse? Milliseid tööriistu seal kasutatakse ja kas see on valus? Kas pärast on vaja lihvida seda liimi hammaste küljest ära?
ortodont Triin Jagomägi vastas (20. okt 2003)
Triin Jagomägi Breketid eemaldatakse hammastelt mehhaaniliselt, kasutades spetsiaalseid tange. Vilunud ortodondi käes, läheb see protseduur kiiresti ja ei ole valus. Väheke ebamugav tunne võib tekkida. Reeglina on metallist breketite eemaldamine lihtsam ja kiirem. Keraamilised breketid võivad eemaldamise käigus puruneda ja siis tuleb mõned breketi osad hamba pealt maha lihvida.
Lihvimise protseduuri käigus (nii kleepimismaterjali kui breketite tükkide puhul) ei puutu arst hambaemaili. Kaasaegsete hambaravitoolide puhul toimuvad lihvimisprotseduurid vajadusel õhu ja vee kaasabil, mis ei lase hambal üle kuumeneda. Hamba ülekuumenemine on ka tavaliselt üheks valuaistingu põhjuseks.
Esita talle oma küsimus
Vaata, mida Triin Jagomägi on vastanud teistele küsimustele
Triin Jagomägi
1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala. 1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics. Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.
Seotud asutustega:
· Tartu Ülikooli Kliinikumi Stomatoloogiakliinik Raekoja plats 6, Tartu, Tartumaa
· Unimed Ühendatud Kliinikud Tartu Riia 2, Tartu, Tartumaa