Küsimus nr 8444

Taavi küsis (31. jaan 2023)
Tere! Kas hambaarst saab ka ilma patsienti nägemata kirjutada välja antibiootikumide kuuri? Elu Pärnus on kahjuks selline, et vastuvõtuaja saab alles 3-4 kuu taha, aga taanduvate igemetega (isiklik diagnoos - igemed veritsevad, on punased, põletikulised laigud ja mitu hammast väga tundlikud igeme juurest, on tunda selget piirjoont hamba peal) tahaks tegeleda võimalikult kiirelt (olen juba niigi poolteist aastat viivitanud sellega) ja olles tutvunud saadavaloleva infoga, siis on antibiootikumide võtmine justkui esimene samm ravis. Kui hambaarst antibiootikume sedamoodi määrata ei saa, kas siis äkki perearst? Tundub väga imelik oodata mitu kuud, kui suurt abi saaks sõna otseses mõttes vaid paarist näpu liigutusest.
Triin Kunsing vastas (2023-02-01 08:53)
Tere Taavi!

Teie kirjelduse järgi tundub, et tegemist on igemepõletikuga. Igemepõletik tekib kui hambapesu ja hammastevaheliste piirkondade puhastamise võtted ei ole piisavalt head. Tihtipeale tekib lisaks igemepõletikule ka hambakivi, millest ei ole võimalik ise koduse puhastamisega vabaneda. Hambakivi pinnal elab palju baktereid, mis hoiavad üleval igemepõletikku. Antibiootikumidel ilma hambakivi eemaldamata ja professionaalselt hambaid puhastamata mingit kasu ei ole, sest põletiku põhjustaja jääb kõrvaldamata. Teil oleks tõenäoliselt mõistlik leida Pärnust igemeraviga tegelev arst, aga esimese leevenduse annaks ka suuhügenisti juures hambakivi puhastamine. Loodetavasti on suuhügenisti juurde lihtsam pääseda.

Heade soovidega

Triin Kunsing
Kliinik32 hambaarst
Triin Kunsing Triin Kunsing, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.