Küsimus nr 8443

Petz küsis (30. jaan 2023)
Tere!
Kas midagi annab ära teha ka riigipoolse 85 Euro suuruse hüvitise eest? Olen töötu ja endal pole võimalik hambaravi eest eiti palju tasuda. Probleem on iseenesest suur sest kõik hambad on haiged, osad täiesti lagunenud ja alles olevad auke täis. Arstil pole käinud sest räägitakse et selle riigi abiga saab vaid pildi ja kinnituse et on kõik katki, muidugi ega miinimumpalgast midagi üle ka ei jää.
Arina Palm-Lillepea vastas (2023-02-01 14:41)
Tere Petz

Tänan pöördumast.
Täiskasvanute hambaravi hüvitise osas lähtuvad hambakliinikud Haigekassa hinnakirjast ja ettekirjutustest ning patsient saab ise valida, kas kasutada hüvitist konsultatsiooniks, täidise asetamiseks või hamba eemaldamiseks.
Summa pole tõesti suur ning ülejäänud osas on hambaravi patsiendi enda tasuda, kasutada saab soovi korral ka järelmaksevõimalusi (nt krediitkaart või vastavat teenust osutav liisingufirma).
Suu olukorra hindamiseks ja raviplaani koostamiseks koos hindadega on hambaarstile vajalik konsultatsioon, ilma selleta üldjuhul ei ole võimalik hinnata tööde mahtu ja võimalikku hinda.

Lugupidamisega

Dr Arina Palm-Lillepea
KliinikPluss Hambaravi
kliinikpluss.ee
Arina Palm-Lillepea Arina Palm-Lillepea, hambaarst

KliinikPluss Hambaravi hambaarst, tegeleb ravi- ja proteesitöödega. Haridus: Taru Ülikool 1995-2000a, stomatoloogia eriala. Pidev erialane täiendamine nii Eestis kui välismaal. Eesti Hambaarstide Liidu liige, pädevussertifikaat nr 000241.

Seotud asutusega:
· KliinikPluss Tulika 19C (5.korrus, Flora Ärimaja), Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.