Küsimus nr 8439

Eerika küsis (22. jaan 2023)
Tere, mul on ülahuul liiga lühike nii et huuli lõdvalt hoides paistavad esimesed 4 hammast täielikult. Enamus ajast üritan huuli ise kinni hoida kuid see on raske ja kui end unustan vajuvad huuled lahti. Lisaks tekitab see pingeid lõuas. Naeratades on igemed samuti paista. Lapsena olid mul breketid 2 aastat, enne seda olid hambad väga ees. Tahakski teada, et kas on võimalik midagi teha et huul vabamalt üle hammaste ulatuks?
Timo Paberit vastas (2023-01-23 23:03)
Kindlasti on võimalik midagi ette võtta kuid see nõuab kompleksset lähenemist ning enamasti ortodondi ja suukirurgi või ka näo-ja lõualuude kirurgi koostööd. Sestap oleks mõtet külastada selguse saamiseks mõnda sellist hambakliinikut, kus kõik need spetsialistid olemas on.
Näiteks võin soovitada esmalt meie Merimetsa Hambakliinikus ortodont Dr Ingrid Suharovi või Kristiina Viltsinit ning meil võtab vastu ka näo-ja lõualuude kirurg Dr. Sirli Hommuk.
Esmalt on vaja läbi viia konsultatsioon, mille käigus kogutakse vajalik diagnostiline materjal - suusisene skaneerimine, näo- ja suufotod ja viiakse läbi teised vajalikud uuringud misjärel saab koostada personaalse raviplaani.
Timo Paberit Timo Paberit, hambaarst

1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Seotud asutustega:
· Cardens OÜ Jaani 20, Tartu, Tartumaa
· Kesklinna Hambakliinik OÜ Lai 10, Pärnu, Pärnumaa
· Kreutzwaldi Hambakliinik Kreutzwaldi 3, Tallinn
· Lasnamäe Hambakliinik OÜ Tähesaju 14, Tallinn
· Viru Implantoloogia Narva mnt.1, Tallinn