Küsimus nr 8437

Merike küsis (19. jaan 2023)
Tere
ühes hambas avastati närvipõletik (andis tunda hüpates). Tehti ka 3D röntgen kuid see närvipõletikku ei tuvastand vaid nähti siis kui lahti võeti.
Samuti esineb vasakul pool alumises valu mis samuti mu soovi peale lahti tehti plommi koht kuid põletikku seal ei tuvastatud.
Valutab ka alt paremalt poolt hammas (pikemat aega juba) kas on võimalik et 3D pilt ei tuvastand põletikku aga põletik võib siiski olla seal hambas? külma testile reageeris normaalselt ja koputus testile samuti ei valutanud . kahe vahel kas lasta terve hammas lahti võtta. kui lasen lahti võtta kas siis näeb kas on närvipõletik. Samuti tuleb hammastest soolast maitset. elan ainult valuvaigistite peal ja kogu põsk on meeletult valus.
Samuti oli üleval paremal pool suur auk olnud (mis oli luuni peaaegu olnud ) hetkel seal juureravi ei alustatud.
Regina Kuningas-Ott vastas (2023-01-20 09:20)
Tervist,

kui paremal pool on suurauk siis see võib vabalt valu ka paremale alla kiirgada. Mina arvan, et enne kui lahti teha hambaid, mis 3d röntgenil tunduvad korras olevat tuleks elimineerida kõik muud probleemsed hambad. Kui hammas reageerib külmatestile normi piires ja koputusele ka, siis suure tõenäosusega on see hammas ikkagi korras.

Tervitades,

dr. Regina Kuningas-Ott
www.hanzadent.ee

Regina Kuningas-Ott Regina Kuningas-Ott, hambaarst

Regina töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Seotud asutusega:
· HanzaDent Hambaravi Paldiski mnt 9, Tallinn