Küsimus nr 8419

Eliisa küsis (17. nov 2022)
Tere.

Käisin esmaspäeval 14.11 hambaarstil, alustati juureravi ehk pandi rohtu ja ajutine täidis peale. Esmaspäeva õhtul hammas natuke tuikas, kuid peale seda ehk 2 päeva on hammas konkreetselt valutanud. Valutab ka öösel, isegi hullemini kui päeval. Kas see on tavaline? Jah helistasin kliinikusse ja seal öeldi, et valuvaigistit tuleb kasutada, kuid kaua? Hetkel on nii et kasutan 1gr paramaxi, see aitab umbes 2-3 tunniks, siis hakkab uuesti valutama. Kas see on okei? Kas praegu oleks vara minna lasta uuesti lahti võtta ja jälle kinni panna? Vb ei olegi midagi hullu seal all ja rohi lihtsalt mõjub nii? Enne arstile minekut hammas ei valutanud, lihtsalt auk oli. Nüüd aga selline jama ..
Ivo Ost vastas (2022-11-17 18:23)
Pele juureravi protseduuri võib hammas mingit aega hell ja valulik olla. Tavaliselt see möödub mõne päeva pärast. Kui mitte, siis võiks kanalid uuesti läbi pesta ja uus ravim sisse panna, selleks tuleks oma arsti juured tagasi pöörduda.
Kui kanalid ilusti laiendatud ja puhastatud, ning Ca(OH)2 pasta sees, siis ei ole suurt mõtet esimestel päravdel seda uuesti torkida, ravim peaks hakkama mõjuma ja kõik pekas ise maha rahunema.
Muud raske soovitada, kuna puudub info hamba algseisu kohta.
Ivo Ost Ivo Ost, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000 Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Seotud asutustega:
· Lumi Dental (Postimaja Hambakliinik) Narva mnt 1, Tallinn
· Stomms OÜ Pae 25, II korrus, Tallinn