Küsimus nr 838

Liisa küsis (8. okt 2003)
Olen 38-aastane naine. Viimasel ajal on muutunud minu ülevalt kuuenda hamba igeme lähedal olev piirkond külmale ja puudutusele väga valusaks. Ige oleks nagu pisut taandunud. Hambaarst vaatas seda hammast ja ütles, et hambaauku seal polevat. Millest on aga selline valulikkus tingitud ja kas on seda ka võimalik ravida?
Tänan.
Ivo Ost vastas (2003-10-13 09:08)
Selle koha peale võib tõesti tekkida tundlikkus, mis tingitud kas igeme taandumisest ja hambakaela paljastumisest (seal juba ei ole emaili ja hambakaela ja juure pind võib olla tundlik).
Teine asi, mis võib tekkida, on kiilutaoline hambakaela defekt kas liiga tugevast harjamisest või muudest patoloogiatest (hammaste krigistamine jne.) Tundlikku kohta annab hambaarsti juures katta mingi tundlikust vähendava ainega nagu Septodond'i Isodan ja Gluma Desensitizer aitab ka Fluorlakk, protseduuri võib korrata mitu korda. Kui on siiski kiiludefekt, siis saab sinna teha komposiidist täidise, tundlikkus peaks vähenema.
Ivo Ost Ivo Ost, hambaarst

Töökoht: Stomms OÜ, Punane 14A-312. Erialased huvid: implantoloogia, proteesimine, kirurgia, ravi.

Seotud asutustega:
· Lumi Dental (Postimaja Hambakliinik) Narva mnt 1, Tallinn
· Stomms OÜ Punane 14A, kab. 312 (3. korrus), Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.