Küsimus nr 8377

Kai küsis (13. sept 2022)
Tere!
Mul tekkis suur hambavalu ja arstile minnes selgus, et hammas tuleb välja tõmmata. Hamba väljatõmbamine oli aga nii valulik, et väike hambatükk jäi veel suhu koos juurega. Arst pani uue aja 6 päeva pärast, et see viimane tükk ka välja tõmmata. Praegu kodus teeb hammas ikka veel väga valu ning valuvaigistid ei aita.
Kas on tavapärane, et hamba väljatõmbamisel jäetakse osa hammast veel suhu ja see eemaldatakse siis mõne päeva möödudes? Äkki mul siis ei oleks praegu ikka veel nii valus, kui kogu hammas oleks siiski eemaldatud…
Tänan vastamast!
Arina Palm-Lillepea vastas (2022-09-18 13:48)
Tere Kai

Tänan pöördumast. Vahel võib mõne hamba eemaldamine tõesti osutuda oluliselt keerulisemaks algselt planeeritust ning vajadusel suunatakse ka näiteks näo-ja lõualuukirurgile. Juhul kui hammas on põletikuline ja tugeva valuga, mida ei saa ka protseduuri ajal lokaalanesteetikumiga tuimaks, on mõistlik äge põletiku sümptomaatika "maha rahustada" enne hamba eemaldamist.
Tavapäraselt aitavad valuvaigistid (Ibuprofeen, Paracetamol), suuloputused leige kummeliteega. Juhul, kui need ei aita, kirjutatakse välja antibiootikumid.

Soovitan paar päeva jälgida ning kui valu siiski ei taandu, pöörduge hambaarstile, et saab teile määrata õiged ravimid.

Head paranemist,

Dr Arina Palm-Lillepea
KliinikPluss Hambaravi
kliinikpluss.ee

Arina Palm-Lillepea Arina Palm-Lillepea, hambaarst

KliinikPluss Hambaravi hambaarst, tegeleb ravi- ja proteesitöödega. Haridus: Taru Ülikool 1995-2000a, stomatoloogia eriala. Pidev erialane täiendamine nii Eestis kui välismaal. Eesti Hambaarstide Liidu liige, pädevussertifikaat nr 000241.

Seotud asutusega:
· KliinikPluss Tulika 19C (5.korrus, Flora Ärimaja), Tallinn