Küsimus nr 8285

Elerin küsis (13. dets 2021)
Tere

02.12 eemaldati pikalt valutanud ülemine vasakpoolse 6-es hammas. Juured asusid põskkoopas ning lisaks hamba eemaldamisele puhastati hambajuuri ümbritsevat luud ja eemaldati põskkoopast nähtav kahjustunud kude. Vaheseina kasvatamiseks asetati haava tippu plasma kotikesed, et tulevikus oleks implantaadi paigaldamiseks rohkem luumaterjali. Haavale asetati niidid. Valu järgmistel päevadel ei taandunud, vaid pigem suurenes. Tekkis palavik 37.2. Mulle tundus, et valutab haav ja valutavad väljatõmmatu kõrval asuvad hambad. Ma ei võinud neid isegi puutuda. Kirurg määras 4ndal päeval antibiootikumi. Tänaseks on ravikuur lõppenud, niidid eemaldatud ja hambasomp paraneb, kuid kõrvalasuvad hambad ning osa põskkoopast jätkuvalt valulikud ning kehatemp 37.0. Kas tõesti toimub paranemine nii aeganõudvalt?

Tänan!
Ivo Ost vastas (2021-12-14 21:15)
Haav peale hamba eemaldamist võib paraneda väga erinevalt, mõnel kauem ja mõnel kiiremini sõltuvalt haavast, organismist jne. Täpselt öelda kindlat päevade arvu kui haav peaks paranenud olema ei saa.
Kui kõrvalhambad on korras (seda näeb röntgenpildilt), siis pigem kaldun ma arvama et kõrvalhambad on hellad just paraneva haava tõttu. Kahjuks sellisel juhul tuleb lihtsalt kannatust varuda, küll see valu läheb mööda mõne aja pärast.
Palavik võib kuid ei pruugi olla seotud haavaga.
Ivo Ost Ivo Ost, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000 Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Seotud asutustega:
· Lumi Dental (Postimaja Hambakliinik) Narva mnt 1, Tallinn
· Stomms OÜ Pae 25, II korrus, Tallinn