Küsimus nr 8269

Merle küsis (22. nov 2021)
Tere, Ei taha kahelda tänase doktori pädevuses aga igaks juhuks küsin lisa arvamust. Nimelt eelnevalt olen saanud 2 saatekirja ülemiste tarkushammaste eemaldamiseks, umbes 8 aastat tagasi.
Täna sain sellise diagnoosi : K05.2 - Äge perikoroniit e hambakrooniümbrise-põletik (+) Äge perikoroniit e hambakrooniümbrise-põletik.

Ning suunati D28 eemaldamisele aga saatekirja ei tehtud.
Tarkuse hambad on lükanud hambarea taas sassi ning eelnev breketite kandmise töö on luhta läinud.

Kas see kord tõesti ei vasta nõuetele, et saatekirja saada?

Aitäh.


Arina Palm-Lillepea vastas (2021-11-23 12:40)
Tere

Tänan pöördumast. Kaheksa aastat on hambaravis väga pikk aeg. Te pole oma vanust välja toonud, aga julgen oletada, et esimeste saatekirjade aegu kaheksa aastat tagasi olid ülemised tarkusehambad veel täielikult lõikumata ning vajasid suunamist näolõualuukirurgile. Antud panoraamröntgenpildilt tundub, et tänaseks on hambad osaliselt lõikunud ning võimalik, et nende tõmbamine on teostatav tavakabinetis. Juhul, kui tarkusehambad jäävad õigel ajal eemaldamata ja on teostatud vahepeal breketravi ning peale seda alustavad tarkusehambad lõikumist, on tõesti karta, et survestavad ülejäänud hambaid veidi nihkuma.
Samuti pole välja toodud, kuhu teid suunati hambaid eemaldama- kas saatekiri on vajalik või mitte, otsustab arst. Võib ka olla, et teil siiski on saatekiri ja see on väljastatud digitaalselt, saate kontrollida oma digiloost.

Lugupidamisega

Dr. Arina Palm-Lillepea
KliinikPluss Hambaravi
kliinikpluss.ee
Arina Palm-Lillepea Arina Palm-Lillepea, hambaarst

KliinikPluss Hambaravi hambaarst, tegeleb ravi- ja proteesitöödega. Haridus: Taru Ülikool 1995-2000a, stomatoloogia eriala. Pidev erialane täiendamine nii Eestis kui välismaal. Eesti Hambaarstide Liidu liige, pädevussertifikaat nr 000241.

Seotud asutusega:
· KliinikPluss Tulika 19C (5.korrus, Flora Ärimaja), Tallinn