Küsimus nr 8268

Anne küsis (22. nov 2021)
Enne juureravi oli igemel valkjas mädapaise. Kui pigistasin tuli sealt valkjat eritist. Tehti juureravi. Vahepeal kadus paise ära, nüüd kui juureravist on nädal on mädapaise tagasi. Arst ütles et põletik on hambajuurte vahel ja on raskesti ravitav. Kas sellest paisest on võimalik paraneda ja mis selleks tegema peab?
Triin Kunsing vastas (2021-11-22 23:07)
Tere Anne!

Saan aru, et tegemist on tagumise hambaga, millel on mitu juurt. Kui põletik asub juurtevahelisel alal, siis võib hammas ravile üldse mitte alluda ja olla lootusetu ehk et põletikust vabanemiseks tuleks hammas välja tõmmata. Samas ei ole sellist otsust võimalik ega mõistlik teha ilma hammast ja sellest tehtud röntgenit nägemata. Minu soovitus on pöörduda juureraviks juureravispetsialisti poole, kellel on kasutada mikroskoop, mis võimaldab saada hamba kohta oluliselt rohkem infot kui ilma mikroskoobite juureravi tehes.

Heade soovidega

Triin Kunsing
Kliinik32 hambaarst
Triin Kunsing Triin Kunsing, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn