Küsimus nr 8265

Kristi küsis (17. nov 2021)
Tere!

Käisin hiljuti hambaarstil ja sain enda rahakoti kohta ülisuure arve. Nimelt, oli mul kahe esihamba vahel tume väike laik. Soovisin, et see korda saaks. Saigi korda aga kui arvet maksma läksin, siis pidin maksma 129 eurot. Samas olin kokku ruumis sees 21 minutit. Selle aja sees kontrolliti üle hambad, pandi info hambakaardile kirja, parandati laigud. Lisaks siis veel ruumis sisenemine, prillide vahetamine, toolile minek ja selle paika panemine, uue aja panemine. Hammaste parandamine iseenesest läks ülimalt kiiresti. Ma lihtsalt tunnen, et mind on petetud aga võibolla ongi see kõik nii kallis. Kuna mul ei ole kusagilt nõu küsida, siis proovin siit, äkki oskate mind aidata. Vabandan, kui minu küsimus siia ei sobi.
Lisasin tehtud tööst ka pildi küsimusega kaasa. Kahjuks ei avalikusta see hambaravifirma enda hinnakirja.

Kristi
Regina Kuningas-Ott vastas (2021-11-18 08:04)
Tervist,

inimesed ja nende oskused on erinevad, osad on kogenumad kui teised ja teevad tööd rutem, teised aeglasemad. Samas kogu materjali ja muud kulub jäävad samaks, siit tuleb ka teenuse hind per 1 täidis mitte per 1 töötund. Teenuse hind koosneb materjali kulust, ruumi rendist, arsti ja assistendi palgast (kulusse kuuluvad ka samas mahus mis palk maksud), tehnika liising, abipersonili (admin, steriliseerija) palk ja maksud, bioloogiliste jäätmete utiliseerimine, röntgentehnika hooldus ja regulaarne kontroll, personali tervise regulaarsed kontrollid, tööriided, regulaarsed kohustuslikud koolitused jne. Hambaravi teenusel on väga palju kuluartikleid, ilma milleta seda teenust osutada ei ole võimalik.
Teie kaardist on näha, et Teile on osutatud teenus haigekassa hinnakirja järgi, seega ma arvan, et Teie poolt saadud teenus on odavaima võimaliku hinnaga. Ma arvan, et on põhjust rõõmustada, et hambaravi kabinetis ei kulunud pool päeva ja arst tegid töö kiirelt ja korralikult.

Ma loodan, et avasin veidi katteloori hambaravi teenuse hinna kujunemisele.

Tervitades,

dr. Regina Kuningas-Ott
www.hanzadent.ee
Regina Kuningas-Ott Regina Kuningas-Ott, hambaarst

Regina töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Seotud asutusega:
· HanzaDent Hambaravi Paldiski mnt 9, Tallinn