Küsimus nr 8238

Katrin küsis (9. okt 2021)
Tere!
Soovin alustada ortodontilist ravi ja juba esimene visiitki tehtud. Ortodont ütles, et enne peab hambaarst kinnitama, et kõik on korras - augud, põletikud ja ka suuri igemetaskuid ei tohiks olla. Kindel ei ole, aga vist olid lubatud igemetaskud 2-3mm.
Käisin hambaarstil ja selgus, et mul on paljud igemetaskud 4-5mm + on röntgenist veel näha hambajuurepõletikku, mille ravi teostati peaaegu 2 kuud tagasi. Pilte võrreldes on põletiku olukord paremaks läinud arsti sõnul. Hügienisti sõnul võivad mul igemetaskud olla, kuna mul oli palju hambakivi igeme all, mis nüüdseks eemaldatud ja hügienist arvas, et ka olukord igemetaskutega peaks paremaks minema varsti.
Kuna ma ei ela Eestis, siis mind huvitaks Eesti arstide arvamus, kas võib alustada kapedega ravi, kui on igemetaskud 4-5mm + juurepõletik, mis pole täielikult taandunud?

Ette tänades,
Katrin
Triin Jagomägi vastas (2021-10-11 22:50)
Kõige lihtsam oleks oma ortodondiga ühendust võtta ja hambaarsti kinnitus ,et kõik on hästi edastada. Igasuguse ortodontilise aparaadiga on hammaste puhastamine raskendatud ja ravi ajal peavad hambad olema katu ja hambakivi vabad. Raviga alustada saab siis kui hambad on korras ja suuhügieen hea.
Triin Jagomägi Triin Jagomägi, ortodont

1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala. 1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics. Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Seotud asutustega:
· Tartu Ülikooli Kliinikumi Stomatoloogiakliinik L.Puusepa 1A (4.korrus), Tartu, Tartumaa
· Unimed Tartu hambakliinik Riia 2, Tartu (Kvartali keskuse 3. korrusel), Tartumaa