Küsimus nr 8162

Marika küsis (17. veebr 2021)
Tere!
Möödunud aastal 01.09 tõmmati mul vasakpoolne purihammas välja ja sellest ajast mul see koht valutab. Valu on nii tugev, et lööb vaskpoolsesse pähe ja kõrva. Pea oleks nagu pooleks löödud st valutab ainult vasakpool. Igemed ei veritse ja suitsu ei ole ma kunagi teinud.
Võtan iga päev 4 valuvaigistit päevas, kuna valu on jälle intensiivistunud, siis pean ilmselt hakkama valuvaigisteid rohkem võtma.
Palun, mida ma pean tegema, sest ei suuda valu enam kannatada?
Lugupidamisega
Marika
Timo Paberit vastas (2021-02-18 10:17)
Valu võib olla seotud hamba eemaldamisega - närviharude vigastuse kaudu kuid ka ei pruugi sellega otseselt seotud olla. Võimalusi on veel: näiteks kolmiknärvi põletik annab sellise sümptomaatika. Selleks, et välja selgitada täpne probleemi põhjus, oleks vaja pöörduda näo- ja lõualuude kirurgi poole - kirurg saab olukorda hinnata, teha vajalikud uuringud, suunata näiteks edasi neuroloogi juurde jne. Meie kliinikus on olemas kaasaegne 3D-röntgenaparatuur- selle abil saaks teha ülesvõtte, et hinnata eemaldatud hamba piirkonda - kontrollida , ega ei ole näiteks hambajuure tipp jäänud luusse vms. Meie kliiniku kontaktid leiate: www.kwhk.ee ja www.mhk.ee ning meie kliiniku filiaalis võtab vastu ka kirurg Dr. Riinu Rahuoja, kel on pikk töökogemus.
Timo Paberit Timo Paberit, hambaarst

1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Seotud asutustega:
· Cardens OÜ Jaani 20, Tartu, Tartumaa
· Kesklinna Hambakliinik OÜ Lai 10, Pärnu, Pärnumaa
· Kreutzwaldi Hambakliinik Kreutzwaldi 3, Tallinn
· Lasnamäe Hambakliinik OÜ Tähesaju 14, Tallinn
· Viru Implantoloogia Narva mnt.1, Tallinn