Küsimus nr 8145

Annika küsis (25. jaan 2021)
Tere. Laps on 1aastane 1kuune. Avastasin täna, et esimese hamba taha tuleb veel üks hammas! Lugesin, et selline asi võib olla alates 6ndast eluaastast kui piimahambad hakkavad vahetuma, aga et juba 1 aastaselt. Mida sellega ette peaks võtma? Ja teisel pool taga on mingi valge muna. Mis see võiks olla?lisan pildi manusesse kus mõlemad probleemid näha.

Ette tänades,
Triin Kunsing vastas (2021-02-16 21:53)
Tere

Vabandan viibinud vastuse pärast.

Fotolt on näha tõepoolest, et esihamba taha lõikub lisahammas. Laps on nii väike, et sellega pole hetkel midagi mõtet ette võtta. Kui lisahammas hambumust ei traumeeri ja probleeme ei põhjusta, siis las see hammas olla kuni laps on piisavalt vana ja koostöövalmis et otsustada, kas hammas vajaks eemaldamist. Lapsed muutuvad koostöövalmiks kõige varem 3-4-aastaselt ja tihtipeale veel hiljemgi.
Suus tagapool olev valkjas muhk võib tähendada samuti hamba lõikuma hakkamist. Aeg näitab, mis sellest muhust edasi saab.

Kõike head soovides

Triin Kunsing
Kliinik32 hambaarst
Triin Kunsing Triin Kunsing, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn