Küsimus nr 8140

Liis küsis (11. jaan 2021)
Tere,
Jäin ühest hambast ilma. Nüüd tehtud luu augmentatsioon ja ka implantaat pandud. Ma lootsin, et sellega see asi piirdub, aga kirurg pani uue aja, et võib juhtuda, et on vaja ka iget sinna lisaks panna (ma ei teagi kuidas seda õieti nimetatakse). Aga see selgub alles siis, kui see implantaat on luustunud. Kui kunagi varemalt pandi ühe puuduoleva hamba asemele implantaat, siis seda pehmekudede operatsiooni ei olnud.
Kuna see tuli nii ootamatult, siis ei osanud kirurgi käest kohe kõike küsidagi. Ja ei leia infot ka, mida lugeda, sest ei tea selle protseduuri täpset nimetust. Aga mida see endast kujutab? On see sama traumeeriv ja robustne protseduur kui need kaks esimest? Ja mis selle protseduuri maksumus on? Saan aru et see kliinikute lõikes kuigi palju erineb, aga suurusjärk? On sellest kuskilt lugeda täpsemalt?
Ivo Ost vastas (2021-01-11 22:35)
Kui on ulatuslik luudefekt ja ige õhuke või puudulik siis tuleb tõesti teha mõningatel juhtudel luu- ja igeme siirdamist. Kuid kahjuks ilma asja nägemata on raske selle protseduuri vajadust hinnata ja midagi soovitada.
On arste kes teevad igemeplastikat ja -siirdamist pea igal patsiendil rutiinselt, ja on arste kes ei tee seda üldse kunagi. Mõningatel puhkudel on see protseduur hädavajalik ja mõnedel puhkudel võib ka ilma väga ilusti hakkama saada.
Ivo Ost Ivo Ost, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000 Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Seotud asutustega:
· Lumi Dental (Postimaja Hambakliinik) Narva mnt 1, Tallinn
· Stomms OÜ Pae 25, II korrus, Tallinn