Küsimus nr 8114

Maris küsis (3. nov 2020)
Tere!
Enamus lastele mõeldud elektrilisi hambaharju on vanusele 3+. Kas võib kasutada ka 1,5 aastasel või võib kuidagi kahjulikult mõjuda?
Terje Altosaar vastas (2020-11-11 08:59)
Tere
Elektriline hambahari teeb tugevamat häält ja liigutusi võrreldes käsihambaharjaga ja seega väike laps võib kogeda hammaste pesu ebameeldivalt. Hammaste lõikumise ajal on igemed hellad ja elektriline hambahari oma efektiivse pesemisega võib olla valulik tegevus.

Edasi tagasi liikuva/pöörleva peaga hambahari on katu eemaldamisel üldiselt efektiivsem ning ärritab vähem igemed kui ühes suunas pöörleva või vibreeriva peaga hambahari.

Mistahes hambahari on üks peamisi leiutisi mehaaniliselt bakterite ehk katu eemaldamisel. Õige harjamise tehnika on, et katt eemaldatakse ilma pehmete- ja kõvakudede kahjustamiseta. Kuni 6 aastased lapsed vajavad oma vanemate abi elekrilise hambaharjaga pesemisel.

Jõudu
Terje Altosaar
Terje Altosaar Terje Altosaar, suuhügienist

Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"

Seotud asutustega:
· Dukan & Korrovits Hambaravi Kitsas 8, I korrus, Tartu, Tartumaa
· ODE AS Riia 11, Tartu, Tartumaa

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.