Küsimus nr 7971

Urmas küsis (3. veebr 2020)
Tere
Võin eksida terminites ja arutelus, aga nimelt huvitab see uus 1 ööpäeva meetod - vanad ja kulunud välja, uued implantandid, paarid tiftidega suhu! Kas see meetod on usaldusväärne, kui palju kasutatakse, kui palju võib kõikuda hind keskmisest hinnast 6000 eurot ning missugune eeltöö või ravi ning järelhooldus+ravi võib kaasneda, sest natuke liiga ulmeline tundub jutt 1 ööpäevast.
Kas vanade eemaldamine ja uutega asendamine toimub ka võimalusel üldnarkoosis (15-20 hammast) vanade eemaldamine ja kohesest kas hammaste ja igemete seisukord (2-3 mädakollet) +5-6 katkist hammast (ülejäänud kulunud), vajab eelnevat antibiootikumiravi, missugused on olnud patsientide tüsistused, missugune % on tüsistustevaba (hooldusvaba) edasine elu (reklaamiklipid tagasisidest eriti ei köida).
Ning lõpuks küsimus-kas poleks lihtsam, usaldusväärsem ja ka tublilt odavam 1 narkoosiga suu lagedaks lasta teha ning pärast proteesid tellida? Kui palju võib maksta niisugune teenus + tavaproteesid? Isiklikult pole mingit vahet, kui ka suus liimiproteesid vms. ! Missugune on kõige optimaalsem, kiirem ja valutum protsess võimalikest variantidest? Suhu ei soovi jätta ühtegi oma hammmast (20 tk. momendil) ! Olen mees -54 aastat, alla aasta võtan hüpertooniavastaseid tablette ``Dalnessa-8mg``. Pilt olematutest hammastest manustes… vabandan võimaliku ebakompetentsuse pärast ning samas tänan koheselt ka põhjaliku vastuse eest!
Timo Paberit vastas (2020-02-04 00:36)
Tere! Ilmselt valmistab minu vastus pettumuse aga kuna olukord on selliselt välja kujunenud pika aja jooksul, ei ole kiire üleöö muutumine kahjuks mõeldav.
Minu seisukoht on, et kui kasvõi mõned oma hambad õnnestub päästa ja taastada, parandab see oluliselt Teie elu kvaliteeti lähi- ja kaugemas tulevikus. Vahe on väga suur. Suhu fikseeritud proteesid on oluliselt mugavamad. Mistahes tüüpi protees ei saa olema samas kunagi päris võrdväärne endise olukorraga ning mistahes lahendus vajab hoolikat järelhooldust ja kontrolli. Sestap tasub ennem hoolega kaaluda, mida Teie olukorras ette võtta ning mis tüüpi proteese valmistada.
Et saada selgem ülevaade hammaste seisundist ja püstitada diagnoos ning koostada personaalne raviplaan, tuleb Teil pöörduda konsultatsioonile. Selle käigus teostatakse täiendavad diagnostilised uuringud ning saate koos spetsialistiga läbi mõelda, mida on mõistlik plaani võtta ja mis on antud olukorras just Teie jaoks kõige õigem.
Timo Paberit Timo Paberit, hambaarst

1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Seotud asutustega:
· Cardens OÜ Jaani 20, Tartu, Tartumaa
· Kesklinna Hambakliinik OÜ Lai 10, Pärnu, Pärnumaa
· Kreutzwaldi Hambakliinik Kreutzwaldi 3, Tallinn
· Lasnamäe Hambakliinik OÜ Tähesaju 14, Tallinn
· Viru Implantoloogia Narva mnt.1, Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.