Küsimus nr 7904

Kris küsis (28. sept 2019)
Tere! Hambal oli suur täidis ning arst soovitas selle kroonida. Alguses lihviti enda hammas ära ja siis hakati valmistama krooni. Selle ajaga muutus hammas tundlikuks. Arst soovitas tundlikust leevendavat hambapastat, see aitas väga hästi. Paar päeva tagasi paigaldati jäävtsemendiga tsirkoonium kroon ning kerge hambatundlikkus just hammaste kokkusurumisel/mälumisel on tagasi. Suurt valu see ei tekita, aga kõvemat toitu süüa on ebamugav küll. Kas see tundlikkus võib olla mööduv? Kuidas saaks leevendada, pasta ju läbi krooni ei mõju? Lisan ka, et antud hammast pole juureravitud, oli lihtsalt plommitud ja kroon on asetatud oma hamba peale.
Jan Orn vastas (2019-10-03 17:28)
Tere,
Kahjuks ei ole selle probleemiga muud teha, kui oodata valu, tundlikuse möödumist ja võimalikult palju hambale rahu anda. Kui tundlikus ei kao, siis tuleb kroon eemaldada ja vajadusel teostada juureravi.

Tervitades,
Jan Orn


Jan Orn Jan Orn, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Seotud asutusega:
· Nigul ja Orn Hambaravi OÜ Sõbra 56a, II korrus, Tartu, Tartumaa

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.