Küsimus nr 7886

Janelle küsis (23. aug 2019)
Kui ohtlik on luu lisamine esihambasse? Kas luu võetakse minult endalt või siis parem lasta laboris neil teha?
Ivo Ost vastas (2019-08-24 19:47)
Mis asi on luu lisamine esihambasse? Hammas on hammas, sinna mingit luud ei lisata.
Kuid kaotatud hammaste piirkonnas, ja eriti just esihammaste regioonis, võib tekkida luudefekt, mille taastamiseks või vaja minna luusiirdamist. Luudefektide puhul kasutatakse implantatsiooni ajal luutaastamist (luuaugmentatsiooni), sõltuvalt luudefektiu suurusest ja kasutatud luuaugmentatsiooni metoodikast kasutatakse kas patsiendi enda luuplokke (autogeenne luusiirdamine) või kunstluugraanuleid (pildil: bonegraft).
Need proteseuurid ei ole otseselt ohtlikud, kuid taastumine ja paranemine võib olla mingil määral vaevaline nagu iga haava- ja kirurgilise protseduuri puhul.
Luumaterjalid tulevad luumaterjali tootjatelt ja need materjalid võivad olla kas kunst- või loomset päritolu.
Hambalaboris ei saa luumaterjali valmistada, seal valmistatakse kroone/sildasid (proteetikat). Luudefektide puhul kasutatakse vahest kroonidel või sildadel roosat keraamikat, et visuaalselt täita igemedefekt ja tekitada igeme olemasolu illusiooni, kuid selline asi ei ole tavalislt eriti ilus ja kindlasti ei taasta see luu loomulikku kuju ja mahtu.


Ivo Ost Ivo Ost, hambaarst

Töökoht: Stomms OÜ, Punane 14A-312. Erialased huvid: implantoloogia, proteesimine, kirurgia, ravi.

Seotud asutustega:
· Lumi Dental (Postimaja Hambakliinik) Narva mnt 1, Tallinn
· Stomms OÜ Punane 14A, kab. 312 (3. korrus), Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.