Küsimus nr 7453

Egle küsis (10. märts 2017)
Tere! Minul oli hambajuurte eemaldamine 8.märtsil, kus eemaldati 3 hambajuurt . 1 hambajuure all oli mädapõletik , peale juurte eemaldamist tehti ka õmblused. 8 ja 9.märtsil oli mul okei olla ei olnud palavikku ega midagi lihtsalt õige pisut valutas .
Täna aga tõusis palavik 37.8 ka haavakoht valutab ka pisut rohkem , hambaarst kirjutas ka igaks juhuks välja antibiootikumid nimega Augmentin , kas see palavik on normaalne et tekib alles 2 päeva hiljem ? Kas ja millega tohib suud loputada ( kummel, colgate suuvesi , meresoola lahus, viinakompress) ? Suus on ka selline pisut halb maitse koguaeg . Kas peaksin oma hambaarstiga ühendust võtma või ootan veel paar päeva ja võtan antibiootikume edasi ( 1 tbl 2x päevas) ?
Mida teha et palaviku alandada ja kuidas põletikust lahti saada? Kas külma kompressi tohib teha väljapoole põske ( jääkott rätiku sees ja siis hoiaks vastu põske) ? Kohati on palavikust tingitud suured külmavärinad ( öösel kui palavik tekkis siis kogu keha vappus värinatest) .
Regina Kuningas-Ott vastas (2017-03-14 21:15)
Tervist,

raske on öelda kas selle palaviku põhjus on hammaste eemaldamise järgselt tekkinud põletik või hoopis olete kuskilt mingi viiruse nakkuse saanud, mida praegu ka päris palju on.
37,8 kraadine palavik ei vaja alla ajamist, see on organismi loomulik infektsiooniga võitlemise viis, kui palavik tõuseb kõvasti üle 38,5 kraadi tasub oma perearsti poole pöörduda.
Lühidalt oleks minu soovitus selline, rahulikult võtta edasi Teile määratud antibiootikum ravi. Kui päeva - kahega asi paremaks ei lähe, tekib eemaldatud hammaste piirkonnas suurem valu ja/või suuavamise takistus pöörduda koheselt oma hambaarsti juurde tagasi. Kui on soovi võite 2 korda päevas suud loputada meresoola lahusega või kummeliteega.


Parimate soovidega,
dr. Regina Kuningas-Ott
www.hanzadent.ee

Regina Kuningas-Ott Regina Kuningas-Ott, hambaarst

Regina töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Seotud asutusega:
· HanzaDent Hambaravi Paldiski mnt 9, Tallinn