Küsimus nr 7372

Merit küsis (22. nov 2016)
Tere.
Nimelt tekkis probleem hambaga. 2 kuud tagasi lõppes juureravi, hammas ehitati kasutades tifti ülesse. Nüüd peale ravi on hammas olnud väga tundlik (eriti õhtuti) ja magusat söödes annab valuna tunda. Kas peaksin pöörduma arsti juurde tagasi? Mainin veel ära,et ühtegi röntgenpilti sellel raviperioodil ei tehtud. Kas juureravi tehes peab seda tegema? Kui tuleb välja,et põletik on ikka all kas on mingi garantii ka või pean ma selle ravi uuesti otsast peale kinni maksma? Kui soovin ise lasta röntgenit teha kas saan või on vaja hambaarsti saatekirja?
hambaarst Ivo Ost vastas (29. nov 2016)
Ivo Ost Ravitud juurtega hammas ei saa olla magusale tundlik. Arvatavasti on tundlik mõni kõrvalhammas. Kõik tundlikkused (külma-, kuuma-, magusa-, hapu-) mis hammastel võivad tekkida on seaotud elusa hambapulbiga (-närviga), ravitud kanalitega hammas on teatavasti surnud hammas ja tundlik olla ei saa.
Tasuks ennast näidata oma hambaarstile et tundlikkust põhjustav hammas leida ja probleem lahendada.
Esita talle oma küsimus
Vaata, mida Ivo Ost on vastanud teistele küsimustele
Ivo Ost
Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000 Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia
Seotud asutusega:
· Stomms OÜ Pae 25, II korrus, Tallinn