Küsimus nr 7372

Merit küsis (22. nov 2016)
Tere.
Nimelt tekkis probleem hambaga. 2 kuud tagasi lõppes juureravi, hammas ehitati kasutades tifti ülesse. Nüüd peale ravi on hammas olnud väga tundlik (eriti õhtuti) ja magusat söödes annab valuna tunda. Kas peaksin pöörduma arsti juurde tagasi? Mainin veel ära,et ühtegi röntgenpilti sellel raviperioodil ei tehtud. Kas juureravi tehes peab seda tegema? Kui tuleb välja,et põletik on ikka all kas on mingi garantii ka või pean ma selle ravi uuesti otsast peale kinni maksma? Kui soovin ise lasta röntgenit teha kas saan või on vaja hambaarsti saatekirja?
Ivo Ost vastas (2016-11-29 22:58)
Ravitud juurtega hammas ei saa olla magusale tundlik. Arvatavasti on tundlik mõni kõrvalhammas. Kõik tundlikkused (külma-, kuuma-, magusa-, hapu-) mis hammastel võivad tekkida on seaotud elusa hambapulbiga (-närviga), ravitud kanalitega hammas on teatavasti surnud hammas ja tundlik olla ei saa.
Tasuks ennast näidata oma hambaarstile et tundlikkust põhjustav hammas leida ja probleem lahendada.
Ivo Ost Ivo Ost, hambaarst

Töökoht: Stomms OÜ, Punane 14A-312. Erialased huvid: implantoloogia, proteesimine, kirurgia, ravi.

Seotud asutustega:
· Lumi Dental (Postimaja Hambakliinik) Narva mnt 1, Tallinn
· Stomms OÜ Punane 14A, kab. 312 (3. korrus), Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.