Küsimus nr 7209

Karmen küsis (11. märts 2016)
Tere!

Kuu tagasi pikal lennul lennukis lõunat süües tekkis esimest korda elus alumises vasakus lõualuus tõrge. Lõualuu hakkas naksuma ja füüsiliselt oli tunda, et sulgemise ja avamise funktsioon oli söömise ajal häiritud. Tekkis ka valuaisting. Mõne päeva pärast keset sööki probleemi enam polnud, kuid kerge valukolle on nii käega katsudes (väljastpoolt põse tagant) kui ka süües jätkuvalt olemas ja tuntav.

Vahepeal ununeb, siis kõik kordub.Justkui oleksin tol korral lennukis söömise ajal trauma tekitanud ja see ei lähe iseenesest üle. Midagi kõva ma ei närinud, et seetõttu oleks trauma tekkinud - täiesti tavaline igapäevane söömine oli.

Kuhu peaksin pöörduma? Kas on võimalik, et tekkinud on põletikukolle, mis kergelt endast pidevalt valuaistinguna märku annab?
Kirsten Nigul vastas (2016-03-20 11:05)
Ülle Voog on ainus arst Eestis, kes on spetsialiseerunud alalõuaiigese probleemidega tegelema. Ravi sõltub probleemist ja võib vajada erinevate spetisalistide abi. Suuremates kliinikutes on enamasti olemas arstid, kes on rohkem süvitsi antud probleemiga tegelenud. Vahel on tegemist ortodondi, vahel kirurgi või proteesiarstiga. Soovitav on registreerimisel oma murest rääkida, siis teavad sekretärid, kelle juurde aega broneerida.
Kirsten Nigul Kirsten Nigul, ortodont

Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.