Küsimus nr 7197

Kätlin küsis (29. veebr 2016)
Tere!
Elasin lapsena Pärnumaal ja osaliselt praegugi seal ning nagu nüüdseks teada, on seal fluoritase vees väga kõrge. Kuue aastasena polnud mul muidugi sellest õrna aimugi ning hambad said rikutud. Olen kandnud breketeid ja käinud lõualuu operatsioonil parandamaks hambumust. Et saada lõplik korralik tulemus, sooviks hambaid veel valgeks saada. Kuna peale on osaliselt pandud plommimaterjali, siis valgendamine jääb ilmselt ära, kuna materjal valgendamise käigus värvi ei muuda. Laminaadid on ainuke võimalus, aga need maksavad terve varanduse. Kas on võimalik, et osaliselt kompenseerib selle haigekassa, kuna ei mõista, miks pean maksma ma selle eest, millest mul ei olnud aimu ja milles pole mina süüdi. Ei suitseta ma, veini ja kohvi ei tarbi. Olen 19-aastane ja üliõpilane. Tahaks ka kunagi laialt naeratada inimestele.
Kristin Laugus vastas (2016-03-07 20:51)
Tere Kätlin,

mõistan Teie muret seoses esihammaste esteetikaga.
Kahjuks Haigekassa ei kompenseeri taolist ravi. Ei oska kahjuks öelda, kui suured esihammaste täidised hetkel on ning kas tasub seetõttu valgendada või mitte. Kui keraamiliste laminaatide hind jääb liiga kõrgeks, aga sooviks ikka esihammaste välimust ühtlasemaks saada, siis on võimalik ka näiteks komposiidist ehk valguskõvastuvast täidismaterjalist laminaadid.
Täpsema raviplaani ja ravivõimaluste välja selgitamiseks palun pöörduda oma hambaarsti poole konsultatsioonile.

Heade soovidega,

dr. Kristin Laugus
Kliinik32
Kristin Laugus Kristin Laugus, hambaarst

Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.