Küsimus nr 7170

Merle küsis (1. veebr 2016)
Tere! Olen kuulnud, et tehakse ka ajutisi hambakroone. Mis puhul neid tehakse ja kui kaua need vastu peavad? Kui finantsiliselt pole võimalik lubada päris kroone, kas siis saab ka ajutisi kasutada?
Triin Kunsing vastas (2016-02-06 21:42)
Tere!

Ajutised kroonid on mõeldud üldiselt suhteliselt lühikeseks ajaks nagu ütleb ka nende nimi. Ajutisi kroone on võimalik teha arstil endal või siis lasta teha laboris. Arsti enda tehtud ajutised kroonid ei ole nii täpse liibuvusega hamba servale ning seetõttu neid pikemaajaliselt ei soovita kindlasti kasutada. Selliseid kroone kasutatakse ajal kui lõplikud kroonid laboris valmivad.
Laboris tehtud ajutisi kroone võib nimetada ka plastmasskroonideks. Need on tõepoolest hinnalt odavamad ning kui need on hästi tehtud, siis võib neid parema võimaluse puudumisel kasutada ka pikemaajaliselt. Need ei ole nii tugevad ning aja jooksul muudavad värvi. Plastmasskroonide kasutamise võimalikkus ja mõttekus sõltub ka krooni vajava hamba olukorrast.

Kõike head soovides,

Triin Kunsing
Triin Kunsing Triin Kunsing, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn