Küsimus nr 7065

Stella küsis (16. okt 2015)
Minu hambad valutavad (vasakult nii ülemisest (4) kui ka alumisest (3) reast) ja on meeletult tundlikud külmale, kuumale ja isegi soolasele vist. Eelmisel aastal tõmmati välja tarkusemmas - vasakult, alt. Valud olid juba varem, arvasin, et tarkushamba pärast nii ongi. 8.09.14 sai tehtud ka pilt hammastest ja peale seda tehti hambad korda. Terve talv, kui külma õhku hingasin hakkasid hambad valutama ja see kestis mõnikümment minutit.
Olen nüüd jälle korduvalt hambaarstil käinud (õige arst on lapsepuhkusel ja olin sunnitud sama kliinikus teist arsti külastama) ja ta ei tea, milles võib asi olla. Muudkui võtab mu plomme lahti ja räägib, et kahe hamba vahel oli auk, mille ta korda tegi ja siis kasseerib jälle suure summa. Viimasel korral hambaarsti külastades olevat ta teinud mulle ka kõige tugevama tuimestuse, mis ei mõjunud (eelmine arst ütles, et mulle ei tohigi kõige kangemat süsti üldse teha). Seega olen täiesti nõutu. Hambad on nii hellad, et isegi süüa ei saa vasaku poolega. Kohe kui mõni väiksemgi tükk nende hammaste vahele jääb, siis on nii valus. Palun abi!
Ivo Ost vastas (2015-10-21 21:46)
Hambad võivad olla tundlikud üsna mitmel põhjusel: kas sügava kaariese-, tugeva kulumise, muul põhjustel kahjustatud (happeline kahjstus, traumad jne) hammaste või taandunud igemete ning paljastunud hambakaelte tõttu.
Kaarioosed defektid tuleks parandada täidistega, kui hambad tugevalt lagunenud või kulunud - võib olla vajadus juureravi ning kroonide järgi.
Paljastunud hambakaelte puhul aitab mingil määral tundlikele hammastele mõeldud hambapasta, tõsisemate hambakaelte paljastumiste puhul oleks hea pöörduda parodontoloogi poole, kes vajadusel saaks katta igemeretsessioonid igemeplastika ja igemesiirdamise abil.
Mis Teil konkreetselt hammastega toimub on võimatu selle kirjelduse järgi täpselt öelda ning panna õige diagnoos.
Kui on kahtlusi oma arsti kompetentsuses antud küsimuses- soovitaks külastada teisi spetsialiste. Arste on mitmeid, usun et leiate õige spetsailisti kes suudab Teid aidata.


Ivo Ost Ivo Ost, hambaarst

Töökoht: Stomms OÜ, Punane 14A-312. Erialased huvid: implantoloogia, proteesimine, kirurgia, ravi.

Seotud asutustega:
· Lumi Dental (Postimaja Hambakliinik) Narva mnt 1, Tallinn
· Stomms OÜ Punane 14A, kab. 312 (3. korrus), Tallinn