Küsimus nr 7039

Merilyn 17 küsis (23. sept 2015)
Tere! Mul on üks esihambast pooleldi ära plommitud ning kuna nooremana ei pööranud väga sellele tähelepanu, et plomm oli kuidagi valesti paigaldatud, on plommi pärast esihammas liikunud rivist välja. Kui lasta breketid panna (mitte ainult esihamba pärast), mis tehakse plommitud hambaga? Kas pannakse uus plomm peale või tuleb uus hammas üles ehitada? Palju see kõik kokku maksma võiks minna?
Kirsten Nigul vastas (2015-10-06 21:57)
Parandatud hambaid on võimalik samamoodi liigutada nagu terveid hambaid, täideise või plommi olemasolu ei sega breketite kasutamist. Kui hammas on olnud vales asendis ja see ortodontilise ravi käigus tuuakse õigesse asendisse, siis täidised ei sobi alati hammaste uute asenditega ja vajavad vahetamist. Hambaravi eest tasub Haigekassa kuni 19. aastaseks saamiseni. Breketravi eest tasub Haigekassa raskematel juhtudel, täpse diagnoosi paneb ortodont.
Kirsten Nigul Kirsten Nigul, ortodont

Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn